با وجود تنش بین دو کشور چین و آمریکا و همچنین وضع محدودیت های جدید برای سرمایه گذاران خارجی در ایالات متحده، عرضه اولیه سهام شرکت های چینی در بورس های آمریکا به بالاترین سطح خود در تاریخ رسیده است.

رکورد شکنی در عرضه اولیه سهام شرکت‌های چینی در آمریکا

به گزارش راشاتودی، در نیمه اول سال سهام شرکت های چینی در بورس ایالات متحده نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹۴ درصد افزایش یافته است.

براساس این گزارش تعداد شرکت های چینی که در ژانویه (بهمن) تا جولای (تیر) در بورس آمریکا ثبت شده اند، به تعداد ۳۱ مورد افزایش داشته و این شرکت ها ۸.۸۲ میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه پول به دست آورده اند. عملکرد فوق العاده شرکت های چینی از آن جهت اهمیت دارد که در ۶ ماه ابتدایی سال مقدار سرمایه ای که شرکت های چینی در بورس نیویورک به دست آورده اند، معادل ۶۳ درصد کل سرمایه ای است که از طریق عرضه اولیه در این بورس جمع آوری شده است.

این عملکرد درخشان درحالی رغم خورده است که از سال گذشته دولت آمریکا سرمایه گذاری شرکت های خارجی را محدود کرده بود. در عین حال مطابق با دستورالعمل جدیدی که توسط واشنگتن تصویب شده است، توصیه هایی برای حذف شرکت های چینی از بورس آمریکا ارائه شده است.

عملکرد شرکت‌های چینی آنجا اهمیت می‌یابد که توجه داشته باشیم در ۶ ماه ابتدایی امسال مقدار سرمایه‌ای که شرکت‌های چینی از طریق عرضه اولیه سهام خود در بورس نیویورک به دست آوردند معادل ۶۳ درصد کل سرمایه‌ای است که از طریق عرضه اولیه در این بازه در این بورس جمع‌آوری شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =