دولت انگلیس از صرافی باینانس خواست تا به فعالیت‌های خود در این کشور پایان دهد.

فعالیت صرافی باینانس در انگلیس ممنوع شد

به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از رویترز، سازمان تنظیم مقررات مالی انگلیس با صدور دستورالعملی به صرافی باینانس از آن خواسته است تا در سریع ترین زمان ممکن به کلیه فعالیت های خود در انگلیس خاتمه دهد. این نهاد همچنین به مشتریان این صرافی در انگلیس هشدار داده است که کلیه مسئولیت‌های تداوم استفاده از این پلتفرم بر عهده خودشان خواهد بود.  

اگرچه هنوز انگلیس برای انجام فعالیت های مرتبط با رمزارزها قانون خاصی ندارد اما نهادها و موسساتی که این خدمات را ارایه می دهند از جمله صرافی‌های رمزارز باید از نهادهای نظارتی مجوز بگیرند. طبق دستورالعمل این سازمان انگلیسی به صرافی باینانس، این صرافی موظف است پیغامی با مضمون صرافی باینانس مجاز به انجام فعالیت در انگلیس نیست، را به کاربران انگلیسی نمایش دهد.  

صرافی باینانس همچنین مکلف شده است تا اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مشتریان انگلیسی را به نهادهای ناظر گزارش دهد. هنوز مشخص نیست چرا چنین تصمیمی علیه باینانس گرفته شده اما در بیانیه نهاد انگلیسی آمده است باینانس به طور جدی الزامات قانونی را نادیده گرفته و امنیت مالی کاربران خود را به خطر انداخته است.  

صرافی باینانس در ماه های اخیر محبوبیت زیادی بین کاربران انگلیسی یافته و شمار افراد فعال در آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده بود. این صرافی قانون مصوب ماه ژانویه که کلیه صرافی‌های دیجیتالی را مکلف به ثبت نام در سامانه رمزارزها و گزارش دهی‌های مشکوک به پولشویی می‌کرد، نادیده گرفته بود. تاکنون تنها پنج صرافی رمزارز در انگلیس در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

انگلیس تنها کشوری نیست که رویکرد سختگیرانه‌ای را مقابل باینانس اتخاذ کرده است: نمایندگان مجلس ژاپن نیز پیشتر با صدور اخطاریه ای به این صرافی اعلام کرده بودند فعالیت‌های آن در این کشور غیرقانونی است. در آمریکا نیز مقامات وزارت دادگستری و اداره خدمات درآمدی از باینانس خواسته بودند اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مشکوک به پولشویی و فرار مالیاتی را در اختیار آن ها قرار دهند.   

بر این اساس اینطور که پیداست تمام کشورها پس از چند سال تعلل در برابر رمزارزها حالا به فکر رگولاتوری این حوزه افتاده‌اند و دو بزنگاه قانون‌گذاری در این رابطه صرافی‌ها و فعالان رمزارز هستند که تحت قانونگذاری قرار گرفته‌اند.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =