با توجه‌به پیش‌بینی ۲۴۷ هزار میلیاردی مالیات در بودجه سال جاری، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی رشد ۷۰ درصدی مالیات نسبت به مدت مشابه سال قبل را اعلام کرد و گفت در سه‌ماهه نخست سال جاری نزدیک به ۵۹ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده است.

وصول ۵۹ هزار میلیاردی مالیات

به گزارش کارآفرین نیوز، در بودجه سال جاری سهم مالیات به‌واسطه مالیات بر خانه‌های خالی، خانه، خودروهای لوکس که پایه‌های مالیاتی کشور افزوده شده است رشد پیدا کرده تا کشور از اتکا به درآمدهای نفتی خارج شود.

درآمدهای مالیاتی امسال به ۲۴۷ هزار میلیارد تومان رسیده است، این در حالی است که کارشناسان اعتقاد دارند اقدامات مناسبی جهت اجرای پایه مالیاتی جدید، جلوگیری از فرار مالیاتی و هوشمندسازی مالیات صورت نگرفته است.

از طرفی مالیات‌ اشخاص حقوقی ، ۱۴ هزار میلیارد تومان، مالیات درآمدها، ۱۶ هزار میلیارد تومان، مالیات بر ثروت، ۱۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان، مالیات بر واردات ۲۰۰۰ میلیارد تومان و مالیات بر کالا و خدمات ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش‌یافته که در این میان مالیات بر درآمدها بیشترین افزایش را در سال جاری داشته است.

محمد مسیحی در خصوص تحقق درآمدهای مالیاتی در سه ماه نخست سال جاری گفت: امسال سهم مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده از مجموع درآمدهای مالیاتی وصول شده به ترتیب معادل ۳۳ هزار میلیارد و ۲۶ هزار میلیارد تومان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =