ایمیدرو اعلام کرد: در راستای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای ایمیدرو در حوزه اکتشاف، ۲۵۶ میلیون تن ذخیره زغال‌سنگ در ۶ سال گذشته در کشور شناسایی شده است.

شناسایی ۲۵۶ میلیون تن ذخیره زغال سنگ در ۶ سال گذشته

براساس گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ،‌نتیجه کشف ذخایر ناشی از فعالیت اکتشافی در مدت مذکور نشان می‌دهد، کل زغال‌سنگ به ۶۱۵ میلیون تن می‌رسد. این آمار نشان می‌دهد سهم ذخیره جدید از کل ذخایر این ماده معدنی، معادل ۴۲ درصد است.


در این گزارش آمده است :‌انتظار می‌رود با ادامه برنامه‌های توسعه‌ای و راهبری ایمیدرو در بخش اکتشاف، کشف ذخایر جدید زغال سنگ تا سال ۱۴۲۰ نزدیک به ۵۰۰ میلیون تن افزایش یابد. البته، طبق اهداف کلان ایمیدرو در حوزه اکتشاف، امسال یک میلیون متر حفاری در دستور کار است.علاوه بر آن، اکتشاف پهنه‌ها در فازهای شناسایی و پی‌جویی در ۳۰ استان شامل ۱۰۷ پهنه بیش از ۶۶۰ هزار کیلومتر مربع گستره کشور در حال اجرا است که ۸۰ درصد آن تکمیل شده است.

 میزان تولید کنسانتره زغال‌سنگ واحدهای تابعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در سال ۱۳۹۹، نزدیک به ۸ درصد افزایش یافت. این شرکت‌ها از ابتدای فروردین تا پایان اسفندماه سال گذشته ۷۱۵ هزار و ۸۳۰ تن کنسانتره زغال‌سنگ تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۶۶۴ هزار و ۵۶۸ تن بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =