اتصال راه آهن با مترو؛ اتفاقی که اولین بار در کشور و با فرارسیدن دهه فجر امسال محقق شد همکاری مبارک و پرباری را بین دو بخش شهری و بین شهری حمل و نقل ریلی برقرار می کند و به عنوان نمونه باعث می‌شود علاوه بر مبادله مسافر، ۵.۵ میلیون تن بار به ظرفیت حمل خطوط ریلی افزوده شود.

اولین پیوند راه آهن با مترو در تهران

سعید رسولی معاون وزیر راه از اتصال ایستگاه راه آهن تهران به مترو توسط گالری زیر سطح برای اولین بار در کشور جهت مبادله مسافر خبر داد و گفت: سال آینده خطوط ریلی چهار خطه تهران-کرج و تهران-پیشوا به بهره‌برداری‌ می رسد.
رسولی در آیین بهره‌برداری از ۱۰۵ پروژه راه آهن به ارزش ۱۴۴۵ میلیارد تومان با گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: تعدادی از پروژه ها در مقیاس بزرگ بوده و ارزش داشت مراسم جداگانه برای افتتاح آن ها برگزار می شد.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقداماتی که راه آهن جمهوری اسلامی ایران طی امسال انجام داده اتصال مراکز عمده بار بر اساس سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه به شبکه سراسری راه آهن بوده است..در این راستا پروژه اتصال مراکز عمده بار به خطوط اصلی راه‌آهن اجرا شد که باعث می‌شود ۵.۵ میلیون تن بار به ظرفیت حمل خطوط ریلی افزوده شود.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سال گذشته ۴۸ میلیون تن بار در ۱۱ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خطوط ریلی جابه‌جا شد، گفت: ارزش سی و چهار و نیم کیلومتر خطوط فرعی ساخته شده برای اقتصاد کشور حدود سه هزار میلیارد تومان است.
رسولی یکی از اولویت‌های راه‌آهن را اتصال به شبکه سراسری به چشم‌های بار و ایجاد بهره وری و ارزش افزوده عنوان کرد و افزود:  یکی دیگر از اقدامات مهم سال جاری در حوزه ریلی بازسازی ماشین آلات به ارزش ۵۳۱ میلیارد تومان بوده است. همچنین ATC خط آهن قم- میبد جزو پروژه های مهمی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.
به گفته وی احداث و تجهیز مرکز داده جدید ساختمان مرکزی به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان نیز از دیگر پروژه‌های مهم افتتاحیه امروز در دهه مبارک فجر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =