وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با وجود اینکه پیش بینی دولت برای میزان صادرات غیر نفتی در سال جاری ۲۷ میلیارد بود اما هم اکنون این رقم به ۳۳ میلیارد ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

صادرات غیرنفتی ایران در سال ۹۹ از ۳۳میلیارد دلار گذشت

به گزارش کارآفرین نیوز، فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، گفت: البته با برآوردهایی که همکاران ما دارند تا پایان امسال صادرات غیرنفتی به ۳۵ میلیارد دلار هم می‌رسد.

وی با بیان اینکه تشکیل جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و پیگیری مصوبات آن یکی از عوامل اصلی تحقق درآمدهای صادراتی بوده، اضافه کرد: در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی سیاست‌های ارزی دولت و ارز متقاضی بررسی و مصوبات جلسه شورا در ستاد اقتصادی دولت نیز مطرح و مصوب شد که دراین‌باره کمک‌کننده بود.

وزیر اقتصاد پیگیری بحث واگذاری‌ها در جلسات شورای اصل ۴۴، مشوق‌های مالیاتی، همراهی بانک مرکزی و اقدامات کارگروه‌های تخصصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی همچنین حذف مفاصاحساب مالیاتی را از دیگر عوامل مهم در دستیابی به درآمدهای صادرات غیرنفتی بیان کرد.

دژپسند گفت: در سه‌ماهه سوم امسال هم رشد کل اقتصادی و هم رشد اقتصاد غیرنفتی مثبت بوده است. همچنین سود شرکت‌های بورس نیز در ۹ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه برابر افزایش داشته است.

تحقق درآمد مالیاتی ۱۸۰هزار میلیارد تومانی تا ۲۰ اسفند

وزیر اقتصاد با ابراز اینکه برخی‌ها در خوشبینانه‌ترین حالت تحقق درآمد مالیاتی را بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد تومان نمی‌دانستند، گفت: بدون اینکه به بخش خصوصی و بخش اقتصادی کشور فشار اضافه وارد شود تا ۲۰ اسفند ۱۰۰درصد درآمد مالیاتی مصوب که ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بوده محقق شده است.

وزیر اقتصاد درباره چالش موجود در بخش خصوصی‌سازی‌ها گفت: تعداد واحدهایی که در خصوصی‌سازی با چالش مواجه شده یک‌درصد کل واگذاری‌ها و ارزش آن‌ها ۳درصد ارزش کل واگذاری‌ها بوده است و ما در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور نمایندگان سه قوه بررسی کردیم تا بخش خصوصی کمترین آسیب را در این حوزه ببیند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.