صرافی هیوبی یکی از ۱۰ صرافی برتر جهان در چین اتباع ایرانی و چندین کشور دیگر از انجام هرگونه تراکنش مرتبط با رمزارزها را منع کرد.

چین رمزارزبازان ایرانی را شوکه کرد

به گزارش کوین دسک، محدودیت تازه ای برای کاربران در سراسر جهان از سوی صرافی هیوبی مستقر در چین اتخاذ شده است.

صرافی هیوبی در بیانیه ای اعلام کرد: شهروندان ۲۱ کشور  و منطقه از جمله ایران از انجام تراکنش های رمزارزی و خدمات مرتبط با آن ها از طریق پلتفرم هیوبی منع شده اند. این ۱۱ کشور و منطقه عبارت اند از: آمریکا، کانادا، ژاپن، ایران، کره شمالی، شبه جزیره کریمه، چین، انگلیس، تایوان، اسراییل، عراق، بنگلادش، بولیوی، اکوادور، قرقیزستان، سواستوپول، هنگ کنگ، کوبا، سودان، سوریه، ونزوئلا.

در روزهای اخیر دولت چین سخت‌گیری‌ها در این بازار را تشدید کرده است. این دولت مقابله با پولشویی و اقدامات مجرمانه در بازار رمزارزها را دو دلیل اصلی سختگیری در حوزه رمزارزها معرفی کرده است .

هجدم می (۲۸ اردیبهشت) سه نهاد مالی چینی با صدور بیانیه ای  مقابله با ارزهای دیجیتالی را خواستار شدند. در پی این اقدام، ۱۰ روز پیش بانک مرکزی چین به بانک های بزرگ این کشور دستور داده بود تا ارایه خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتالی را به مشتریان خود و کسب و کارها متوقف کنند. در نتیجه‌ بسیاری از شرکت ها فروش تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتالی را به شهروندان چینی متوقف کردند. 

در نتیجه اقدامات اخیر چین، بازار ارزهای دیجیتالی شاهد ریزش قیمت کم سابقه ای بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.