قیمت نفت تحت تاثیر انتشار آمار هفتگی کاهش ذخایر نفت آمریکا و در سایه نگرانی ایجاد شده، از محدودیتهای جدید رفت و آمد در بعضی از کشورها، به روند افزایشی روز گذشته ادامه داد.

قیمت نفت از ۷۵ دلار عبور کرد

به گزارش رویترز، بهای معاملات نفت برنت  با ۳۱ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش، به ۷۵ دلار و هفت سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۶ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش، به ۷۳ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت برنت و نفت آمریکا روز سه شنبه با اندکی افزایش بسته شده بودند. بیتو

باوجود اینکه نوع دلتای ویروس کرونا بدر بسیاری از کشورها شیوع پیدا کرده است و باعث ایجاد  محدودیت رفت و آمد در کشورهایی نظیر استرالیا و پرتغال شده است اما امیدها به احیای گسترده تقاضا برای سوخت همچنان حفظ شده است.

باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی شرکت میزوهو سکیوریتیز گفت: بهای معاملات از دوم نوامبر (آبان) که ساخت واکسن کووید ۱۹ اعلام شد، روند صعودی داشته است.

همچنین آمار منتشر شده از موسسه پترولیوم آمریکا نشان می دهد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته به میزان ۸.۲ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است. با این حال ذخایر بنزین ۲.۴ میلیون بشکه و ذخایر سوخت‌های تقطیری ۴۲۸ هزار بشکه افزایش داشت.

با این وجود محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک در نشست فنی مشترک اوپک پلاس از افزایش امید به احیای تقاضا سوخت خبر داد و گفت: انتظار می رود تقاضا در سال ۲۰۲۱ به میزان شش میلیون بشکه در روز رشد کند که پنج میلیون بشکه در روز آن در نیمه دوم سال خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.