بانک مرکزی اروپا اعلام کرد پیشرفت ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی خارج از اروپا به خصوص یوان دیجیتال نقش یورو را در جهان به خطر می‌اندازد.

یورو با یوان دیجیتال تهدید می شود

به گزارش بلومبرگ،  رئیس بانک مرکزی فرانسه از سیاست گذاران اروپا خواسته اقدام مشابه سریعی انجام دهند و در مورد راه حل های پرداخت نوآوری داشته باشند، در غیر این صورت باید از بین رفتن حاکمیت پولی اروپا را تماشا کنند.

همچنین فرانسیس ویلروی، یکی از اعضای شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا به کاهش استفاده از پول نقد و افزایش سرمایه های مجازی اشاره داشت و  گفت:«پیشرفت ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی خارج از اروپا مخصوصا یوان دیجیتال کنترل بانک مرکزی اروپا یر پرداخت‌ها را به چالش می‌کشد».

وی ادامه داد:«این خطر وجود دارد که اروپا شتاب خود در تقویت نقش بین المللی یورو و حفظ آن را از دست بدهد. چالشی که در اینجا با آن مواجه هستیم یک نگرانی ژئوپلیتیکی هم هست».

دولت های اروپا از طرح چین به منظور ایجاد یک مدل دیجیتالی از یوان بیم داشته اند، حتی دولت آمریکا هم در حال بررسی تهدید یوان دیجیتالی در برابر دلار است.

 بانک مرکزی اروپا از جمله بانک هایی که سریع‌ترین اقدامات را در راه اندازی ارز دیجیتال خود در پیش گرفته و در حال بررسی آزمایش عملی آن تا ماه جولای (تیر) است. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرده این پروژه احتمالاً 4 سال طول می کشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.