نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح استفساریه بند (ز)تبصره (۱) قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در خصوص مکلف شدن وزارت نفت برای تامین قیر در ۶ ماه اول سال موافقت کردند.

مجلس با کلیات طرح تامین قیر رایگان موافقت کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز نهم تیرماه با گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح استفساریه بند (ز) تبصره ۱ قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور موافقت کردند و کلیات این طرح با ۱۴۴ رای موافق، ۳۵ رای مخالف به تصویب رسید.

در این استفساریه آمده است: با توجه به مفاد بند(ز) تبصره۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور آیا وزارت نفت می‌تواند در شش ماهه نخست سال نسبت به اختصاص منابع مربوط به تامین ماده اولیه قیر (وی بی) به پالایشگاه ها از محل عواید حاصل از جزء ۲ بند(ب) این تبصره به نسبت وصول آن، اقدام نماید؟ پاسخ: بل. 

در روند بررسی این استفساریه علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در اخطار اصل ۷۳ و ۷۵ قانون اساسی، گفت: این طرح می‌خواهد زمان اجرای قانون را به ۶ ماهه نخست تسری دهد و از آنجا که قانون به ۶ ماه دوم صراحت دارد، استفساریه نیست و در صورت تصویب به شش ماه اول تسری خواهد یافت که بار مالی در پی دارد و مشمول اصل ۷۵ قانون اساسی می‌شود و شورای نگهبان آن را رد خواهد کرد.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات سلیمی، اخطار وی را وارد ندانست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.