امضای تفاهم نامه مشترک میان وزارت تعاون و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، زمینه برگزاری مجامع تعاونی ها و ثبت شرکت‌های تعاونی به شکل الکترونیکی را ایجاد کرد.

مجامع تعاونی ها به شکل الکترونیکی برگزار می شود

به گزارش کارآفرین نیوز، با امضای تفاهم‌نامه مشترک میان سازمان ثبت اسناد و املاک و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همکاری مشترک برای الکترونیکی کردن فرایند های مورد نیاز فعالان بخش تعاون با هدف کاهش زمان، افزایش شفافیت و حذف اسناد کاغذی در دستور کار قرار گرفت.

محمد جعفر کبیری،معاون امور تعاون وزارت کار گفت: امکان استفاده تعاونی ها از دو سامانه جامع تعاون و ثبت شرکت ها تا شهریور ماه فراهم می شود و به صورت پنجره واحد در دسترس تعاونگران قرار می گیرد و بعد از این فرایند ورود اطلاعات از درگاه خواهد بود.

علاوه بر این از دوازدهم تیرماه و مصادف با روز جهانی تعاون، امکان پذیرش مدارک مجامع آنلاین تعاونی فراهم شده و مدارک مورد پذیرش ثبت شرکت ها قرار می گیرد.

در سند تحول بخش قضایی که به امضای ریاست قوه قضاییه رسیده، الکترونیکی کردن همه فرایندهای اداری قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک که زیر مجموعه این قوه قرار دارد، در دستورکار قرار گرفته است.

همچنین سامانه جامع هوشمند بخش تعاون یکی از اقدامات وزارت تعاون در راستای شفافیت بود که امضاهای طلایی را از بین برد و باعث شد نظارتها در این بخش تا ۱۲ برابر بیشتر شود.

در حال حاضر ۲۳۰ هزار شرکت تعاونی در کشور وجود دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.