رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی اعلام کرد: کمبود شدید نهاده های دامی ادامه روند فعلی تولید مرغ را با خطر مواجه می کند.

نهاده های دامی مورد نیاز مرغداران تامین شود

به گزارش کارآفرین نیوز؛ محمد یوسفی، مشکل اصلی مرغداران را کمبود نهاده‌های دامی دانست و گفت: از سامانه بازارگاه به اندازه کافی نهاده توزیع نمی‌شود و برخی  تولید کنندگان بیش از دو ماه است که پول واریز کرده اند اما سهمیه دان آنها هنوز نرسیده است.

نوسان قیمت نهاده‌ها و عدم امکان تعیین نرخ تمام شده تولید برای مرغ از دیگر مشکلات مرغداران است که یوسفی بر آن تاکید دارد و در این مورد گفت: قیمت مصوب مرغ زنده ۱۷ هزار تومان و قیمت مصوب مرغ گرم ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است اما فقط میادین میوه و تره بار مرغ را به این قیمت عرضه می‌کنند و در فروشگاه‌های سطح شهر، قیمت بالاتر از این میزان و بسته به نقاط مختلف بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان است.

وی اعلام کرد: ما نگران آینده صنعت مرغ داری هستیم به جهت اینکه وضعیت تأمین نهاده‌ها اصلاً خوب نیست.

یوسفی درباره اینکه آیا پیش بینی می‌کنید قیمت مرغ با این وضعیت طی هفته‌های آینده افزایش پیدا کند؟ اظهار داشت: زمانی که دان در اختیار مرغداران قرار نگیرد، جوجه ریزی نیست و براساس برنامه ریزی و پیش بینی‌های انجام شده، صورت نخواهد گرفت و واحدهای مرغ مادر نیز تولید خود را کاهش می‌دهند بنابراین این احتمال وجود دارد که با کاهش تولید مواجه شویم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =