معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد: هشت تا ۱۰ درصد استخراج معادن در سطح کشور به استان تهران اختصاص دارد.

۱۰ درصد استخراج و فرآوری معدنی کشور به تهران اختصاص دارد

به گزارش کارآفرین نیوز، علی عبدی درباره سهم استان تهران از استخراج معادن گفت: در سطح کشور معادن فعال ۵۰ درصد است در حالی که نسبت معادن فعال استان تهران به سایر استان های کشور بالاتر است و هشت تا ۱۰ درصد استخراج معادن در سطح کشور به این استان اختصاص دارد.

وی افزود: در چهار سال گذشته، ۱۱۳ پروانه بهره برداری صادر و یا تمدید شده که این پروانه ها برای یک هزار و ۶۷۷ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اضافه کرد: کل سرمایه گذاری در این معادن به ۵۰۰ میلیارد تومان می رسد. در همین مدت چهار سال گذشته و در دولت تدبیر و امید، ۳۸ پروانه اکتشاف، ۲۱ فقره گواهی کشف و ۱۳۱ فقره مجوز برداشت صادر شده است.

مزایده برای بهره‌برداری از ۷۰ معدن در تهران

وی اضافه کرد: آخرین مزایده از ۱۳ تا ۲۷ خردادماه امسال به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ستاد برگزار و نقشه محدوده های معدنی براساس کد کاداستر اعلام شد.

به گفته عبدی، این آگهی ها در مزایده سامانه کاداستر معادن کشور قابل مشاهده بود و سرمایه گذاران در این مزایده توانستند بعد از مراجعه به اطلاعات مزایده، در لیست مزایده عمومی معادن فاقد بهره برداری، محدوده های اکتشافی و معادن دارای گواهینامه کشف، شماره کاداستر محدوده های ذکر شده را ببیند.

وی ادامه داد: مزایده ۴۵ محدوده اکتشافی و معدنی استان تهران با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، ذیحسابی، معاون امور معادن سازمان بعنوان اعضای اصلی و معاون توسعه مدیریت و منابع، نماینده وزارت صمت، حقوقی، نماینده حراست و کارشناسان بخش معدن و تعدادی از ذینفعان در ۳۱ خرداد ماه برگزار شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اظهار کرد: تعداد متقاضیان واجد شرایط که از طریق سامانه و به صورت الکترونیکی مدارک خود را ارسال کرده بودند، برابر با ۴۸ متقاضی بود و معادن سنگ تزئینی، سنگ لاشه ساختمانی، مخلوط کوهی، سولفات سدیم، گچ، زئولیت، پزولان، مارن، سیلیس و باریت، مواد معدنی مورد مزایده است که پس از بررسی اسناد مزایده متقاضیان، مزایده‌گر منتخب وفق مقررات معرفی و اعلام خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =