مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت:‌ با برداشتن موانع قرارداد آب خلیج فارس پس از شیرین سازی توسط خط لوله به طول ۶۷ کیلومتر به این منطقه منتقل می ‏شود.

موانع قرارداد انتقال آب خلیج فارس به لامرد برداشته می شود

به گزارش کارآفرین نیوز؛ احسان انصاری با اشاره به امضای قرارداد سرمایه گذاری و فروش آب در اسفندماه ۹۷ با سرمایه گذار بخش خصوصی و تاکید بر اینکه تا کنون پیشرفت اجرایی نداشته است، گفت: به منظور رفع موانع سرمایه گذاری و اجرایی شدن قرارداد قبلی، ساز و کار فنی و حقوقی جهت تضمین خرید و پرداخت مبالغ پیش خرید آب از سرمایه‌گذار پروژه نمک زدایی و انتقال آب خلیج فارس به شهرستان‏ لامرد، توسط منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر لامرد تدوین شد که قرارداد مذکور با سرمایه ‏گذاری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال به امضای منطقه ویژه اقتصادی لامرد و سرمایه گذار بخش خصوصی (شرکت فرآبرسان سرزمین) رسید.

وی امضای این قرارداد را سبب اطمینان خاطر سرمایه گذار پروژه انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان‌های لامرد و مهر و بویژه منطقه‎ ی ویژه اقتصادی لامرد دانست.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: خرید ۴.۲۵ میلیون مترمکعب آب در سال توسط منطقه ویژه اقتصادی لامرد تعهد شده که منطقه ویژه اقتصادی لامرد مطابق قرارداد در الحاقیه یاد شده، آب را به صورت پلکانی از سرمایه گذار بخش خصوصی خریداری می‌کند.

انصاری  ادامه داد: براساس الحاقیه قرارداد یاد شده، منطقه ویژه اقتصادی لامرد برای حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی نمک زدایی و انتقال آب خلیج فارس به لامرد در طول مدت ساخت، مبلغ ۳۵۰۰ میلیارد ریال را برای پیش خرید آب به سرمایه گذار پرداخت می کند.

در پروژه انتقال آب خلیج فارس به  لامرد ، آب خلیج فارس پس از شیرین سازی به روش اسمز معکوس از آبگیر ساحل بندر پارسیان واقع در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان توسط خط لوله به طول ۶۷ کیلومتر به منطقه ویژه اقتصادی لامرد منتقل می ‏گردد.مدت زمان اجرای پروژه ۲۴ ماه است .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =