عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از رفع ایرادات قانون مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد و گفت :‌ قانون پس از تایید نهایی شورای نگهبان در مدت یک یا دو ماه آینده اجرا می شود.

قانون مالیات بر عایدی سرمایه تا دو ماه آینده اجرا می شود

به گزارش کارآفرین نیوزٰ «محسن علیزاده» در خصوص آخرین وضعیت مصوبه مالیات بر عایدی سرمایه گفت: اجرای این قانون حتمی است، اکنون قانون با برخی ابهامات همراه است که جزییات آن بعد از تصویب به صورت شفاف اعلام خواهد شد، اما پیشنهاد ما این است که شفاف سازی های لازم برای اجرای این قانون توسط سازمان امور مالیاتی انجام شود.

وی تصریح کرد:‌ اکنون مصوبه مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار شورای نگهبان قرار دارد که در نهایت به صحن مجلس بر می گردد، یکی از نکات مثبت این قانون جدید، تصویب مالیات با عایدی سرمایه بدون تسری بر بازار سرمایه است.

علیزاده گفت: سایر بازارهای موازی همیشه سرمایه گذاری در بازار سرمایه را با خطر همراه می کنند، اکنون ابلاغ این قانون به دلیل ایجاد اجبار برای پرداخت مالیات و عدم سوداگری در آن بازارها، منجر به حمایت از بازار سرمایه و افزایش میزان سرمایه گذاری در این بازار می شود.

 همچنین این عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس به بازار سرمایه نیز اشاره داشت و گفت: لازم است تصمیماتی که در زمینه بازگشت رشد به معاملات بورس در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا اتخاذ شده است به طور کامل و دقیق اجرایی شود.

وی تاکید کرد: از جمله تصمیماتی مثبتی که در آنجا گرفته شده است واریز ۲۰۰ میلیون دلار به صندوق تثبیت بازار است که تاکنون بانک مرکزی به همه تعهدات عمل نکرده است و فقط بخشی از آن را به صندوق تثبیت بازار سرمایه تزریق کرده است.

علیزاده، خروج همه کالاهایی که در بورس عرضه می شوند از نظام قیمت گذاری دستوری را از دیگر تصمیماتی دانست که در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا اتخاذ شد.

علیزاده اظهار داشت: دولت باید این موضوع را به طور جدی پیگیری کند تا هر کالایی که در بورس عرضه می شود به منظور جلوگیری از رانت و فساد و نیز حمایت از بازار سرمایه از نظام قیمت گذاری دستوری خارج شود.

وی در ادامه افزود:‌ در این جلسات، تصمیمات دیگری در خصوص معافیت ها یا نحوه افزایش سرمایه شرکت ها گرفته شده است که اگر آنها به طور دقیق و کامل اجرایی شوند می توان شاهد حمایت و رشد پایدار معاملات در بازار باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =