مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها در توانیر گفت: به دلیل تعرفه‌های تخفیفی، ایران جزو هفت کشوری است که بیشترین میزان استخراج رمز ارز جهان در آن صورت می‌گیرد

ایران جزو  ۷ کشور اول استخراج کننده رمز ارز

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد خدادادی بهلولی از چین، روسیه، آمریکا، قزاقستان، کانادا، ایسلند و ایران  به عنوان هفت کشوری که بیشترین میزان استخراج رمز ارز در آنها صورت می گیرد، یاد کرد و گفت: عامل اصلی شیوع پدیده استخراج غیرمجاز رمز ارزها در ایران، وجود تعرفه‌های مخفف حامل‌های انرژی و بسیار ناچیز در مقایسه با قیمت‌های جهانی است. 

وی در ادامه به جمع آوری و شناسایی ۳۶۴۶ مرکز غیر مجاز رمز ارز با ۱۹۶ هزار و ۲۳۳ دستگاه ماینر اشاره داست و گفت: توان مصرف برق این تعداد مرکز غیرمجاز رمز ارز، بیش از ۵۷۰ مگاوات بود.

مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها در توانیر در ادامه گفت: برای تولید این میزان برق و رساندن آن به محل مصرف، باید نیروگاهی به بزرگی ۸۰۰ مگاوات احداث می‌شد. 

وی به اطلاعات اعلام شده توسط وزارت نیرو اشاره داشت و اعلام کرد: استخراج یک بیت کوین به بیش از ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این میزان بیشتر از برق مصرفی حدود ۳۵ هزار واحد مسکونی در یک شبانه روز است. 

خدادادی همچنین با مقایسه میزان مصرف یک ماینر با سایر وسایل خانگی گفت: مصرف برق یک ماینر ۲ تا ۳ کیلوواتی به میزان ۳۵ پنکه یا ۱۵ یخچال فریزر است. ماینری با این مشخصات همچنین به اندازه ۵ کولر آبی یا یک کولر گازی برق مصرف می‌کند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =