صندوق کارآفرینی امید و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برای اعطای تسهیلات به بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط مستقر در مناطق آزاد تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

اعطای ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های مستقر در مناطق آزاد

به گزارش کارآفرین نیوز؛ در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری شورای عالی مناطق آزاد با صندوق کارآفرینی امید، نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه سقف تسهیلات پرداختی در مناطق آزاد ۱۰ میلیارد تومان به ازای هر طرح است، گفت: به طرح‌هایی که کمتر از این رقم نیاز به تأمین مالی داشته باشند صندوق کارافرینی امید تسهیلات خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه میزان سرمایه گذاری در پروژه‌های مناطق آزاد بستگی به منابعی دارد که هر منطقه آزاد به عنوان آورده در صندوق سرمایه گذاری می‌کند، ادامه داد: ما نیز دو برابر آن را تأمین می‌کنیم تا بومیان و روستاییان هر منطقه آزاد تحت پوشش قرار بگیرند.

به گفته وی اجرای این تفاهم نامه دو ساله بوده و از زمان اجرایی شدن هر پروژه تا سقف سه ماه تسهیلات مربوطه پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، موضوع تفاهمنامه را حمایت از تولیدکنندگان و کسب و کارهای مستقر در مناطق آزاد عنوان کرد و گفت: استارتاپ های برگزیده در جشنواره‌ها طرح‌های گردشگری، بوم گردی، صنایع دستی، توسعه زنجیره ارزش کسب و کار و همچنین توانمندسازی جامعه روستایی و خانوارهای دارای کسب و کارهای روستایی در مناطق آزاد از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

بخشی از منابع و اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این همکاری مشترک از محل منابع سازمان‌های مناطق آزاد تأمین خواهد شد و تسهیلات به صورت مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت کار به متقاضیان دارای شرایط اعطا می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =