معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور با هدف تامین و توزیع به موقع کالا در دستور کار این وزارتخانه است.

توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دستور کار وزارت صمت

به گزارش کارآفرین نیوز، عباس تابش در جریان بازدید از شهرک صنعتی کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه مردم امروز از نوسانات قیمت کالاها گله‌مندبوده و خواهان برگشت ثبات در بازار هستند که یکی از شاخص‌هایی که باعث ثبات در بازار می شود بحث تامین کالا است که اساس بازار نیز هست.

وی اظهار کرد: در این چند سال ابر مشکلاتی مانند، تحریم، نرخ ارز، کرونا، سیل، زلزله و از خشکسالی داشته ایم که باعث بی ثباتی قیمت در بازار شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:  افزایش و بالا بردن تولید می‌تواند ضامن ثبات قیمت در بازار شود که در این راستا امیدواریم با حمایت جدی از تولید کنندگان این اتفاق بیفتد.

در توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای عقب هستیم

رئیس سازمان مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور گفت: در چند سال مقام معظم رهبری تاکید جدی بر روی حمایت از تولید دارند و امیدواریم با حمایت از بخش تولید و رونق آن شاهد رفع مشکلات مربوط به تامین کالاها و به دنبال آن توزیع آن در کشور باشیم.

وی اضافه کرد: به اسناد قانون برنامه، ۲۰ درصد سهم خُرده فروش ها را باید به فروشگاه های زنجیره ای اختصاص بدهیم که برای این کار انتظار داریم فروشگاه های زنجیره ای با توسعه فضای فیزیکی بستر مناسبی برای توزیع آماده کنند.

لزوم اصلاح نظام توزیع

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: نظام توزیع درست منسجم و هوشمند پخش کالا از دیگر موضوعات مهم است که بتوانیم کالا را بهینه به دست مردم برسانیم ، که یک نمونه آن راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای است که بدون واسطه دلالان، کالاها با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

وی افزود: یکی دیگر از مواردی که باعث ثبات قیمت بازار می شود، ایجاد انباره های مکانیزه در سطح استان ها است که ظرفیت پشتیبانی از کالاهای بازار را بالا ببرد و احساس امنیت غذایی ایجاد کنند و این یکی از پدافند های غیر عامل نیز هست که می توانند این اطمینان را به مردم بدهد که در سخت ترین شرایط غذا دارند.

تابش اظهار کرد: دلایل عدم ثبات قیمت نبود کالا است اینکه بازاری و مردم احساس کنند کالا نیست و همین که مردم احساس کنند کالا و غذا داریم، ثبات می آورد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =