سخنگوی صنعت برق گفت: طرح تعویض یک میلیون کولر فرسوده در مناطق هدف که پارسال مصوبه شورای اقتصاد را دریافت کرده بود تا پایان امسال و با تعیین پیمانکاران، اجرایی خواهد شد.

تعویض یک میلیون کولر فرسوده تا پایان امسال اجرا می شود

به گزارش کارآفرین نیوز، «مصطفی رجبی مشهدی» در نشست خبری با محوریت تامین آب و برق کشور به طرح «یک تعویض یک ملیون کولر گازی» اشاره داشت و گفت: این طرح مجوز لازم را از شورای اقتصاد دریافت کرده بود، اما به دلیل آنکه سازندگان داخلی امکان تطبیق با استانداردهای فنی مورد نظر شورای اقتصاد را نداشتن، متوقف شد.

مشهدی در ادامه گفت: برهمین اساس و در رایزنی با شورای اقتصاد مقرر شد در استانداردهای فنی بازنگری صورت گیرد تا سازندگان داخلی بتوانند در این زمینه فعالیت خود را آغاز کنند چرا که در مصوبه، تاکید بر استفاده از توان داخلی است.

سخنگوی صنعت برق به اعلام آمادگی سازندگان داخلی برای اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: این تعویض حدود ۶۴ میلیون دلار هزینه خواهد داشت که یک سوم آن را مصرف کنندگان پرداخت خواهند کرد و بقیه آن از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تامین خواهد شد و امید می رود تا پایان امسال برای تعویض، اقدام لازم صورت گیرد.

وی گفت: تعویض این یک میلیون کولر فرسوده گازی حدود یک هزار و۶۰۰ مگاوات معادل یک نیروگاه صرفه‌جویی به همراه خواهد داشت گرچه طرح های دیگر مدیریت مصرف نیز با جدیت دنبال می‌شود.

مشهدی در بخش دیگری از صحبت های خود درخصوص طرح شناسایی و برخورد با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز (ماینر) اعلام کرد: تاکنون ۱۹۶ هزار و ۲۳۳ دستگاه ماینر غیر مجاز که حدود ۵۷۰ مگاوات برق مصرف داشتند جمع آوری شده است.

رجبی مشهدی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز کشف شده را سه هزار و ۴۶۴ مرکز اعلام کرد و گفت: بیشترین سهم مراکز کشف شده در بخش های صنعت، کشاورزی و خانگی بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =