تعدادی از انبارها و سوله های مسقف سازمان اموال تملیکی روز گذشته در غرب تهران طعمه حریق شد.

علت آتش سوزی انبارهای سازمان اموال تملیکی چه بود

به گزارش کارآفرین نیوز، حدود ساعت ۱۹ (دوشنبه، ۱۴ تیر) خبر وقوع آتش‌سوزی گسترده در غرب تهران در انبار سازمان اموال تملیکی منتشر شد.بررسی اولیه موضوع از سازمان اموال تملیکی حکایت از این دارد که با توجه به گرمای بالای هوای تهران در چند روز اخیر ، آتش‌سوزی بر اثر قطع و وصل برق رخ داده است.

سازمان اموال تملیکی  اظهار نظر در خصوص جزئیات این حادثه را برعهده مسئولان آتش نشانی عنوان کرده است.

براساس تصاویر منتشر شده، انبارهایی که دچار حریق شده‌اند، حاوی کالاهایی مانند مواد خوراکی، لوازم خانگی و لوازم آرایشی بوده است.

محمد علی افتخاری، مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی درباره جزئیات حادثه آتش سوزی اعلام کرد: بلافاصله پس از وقوع آتش ،‌ به سرعت، آتش نشانان در محل حاضر شدند.

افتخاری گفت: سازمان جمع آوری وفروش اموال تملیکی، امین اموال دولت است و وظیفه جمع آوری و فروش اموال را دارد. ۳ انبار دچار آتش سوزی شد، اما از سرایت آتش به انبارهای دیگر جلوگیری کردیم.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی عنوان کرد: در این انبارها مواد پتروشیمی نگهداری نمی‌شود و برخی مواد شیمیایی وجود دارد که طبق ضابطه خاص در اختیار دستگاه‌های متولی قرار می‌گیرد.

طبق قانون تاسیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و اساسنامه آن، از جمله وظایف این سازمان، جمع‌آوری و نگهداری، اداره و فروش کالاهای متروکه دولتی و غیردولتی، ضبطی و قاچاق قطعیت‌یافته و کالاهای قاچاق‌ بلاصاحب و صاحب‌متواری، است.

بر این اساس، اموالی که در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می‌گیرد، با ورود به انبارهای آن در جریان تعیین تکلیف قرار می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =