مرکز اتحادیه اروپا اعلام کرد:‌ عمر کاری افراد ۱۵ تا ۶۴ سال در سطح اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ۳۵.۷ سال بوده است که ۰.۲ سال کمتر از متوسط سال قبل و ۳.۴ سال بیشتر از رقم اندازه گیری شده برای سال ۲۰۰۰ بوده است.

سوئدی ها بیشترین و ایتالیایی ها کمترین عمر کاری را دارند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، هر چند مردان هنوز بیش‌تر از زنان کار می‌کنند اما متوسط سال های مورد انتظار کاری زنان افزایش داشته بطوریکه به طور متوسط هر مرد در اتحادیه اروپا ۳۸.۱ سال و هر زن ۳۳.۶ سال کار می کنند بر این اساس فاصله بین متوسط سال های کاری مردان با زنان از ۷.۱ سال در سال ۲۰۰۰ به ۴.۵ سال در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

سوئد با متوسط ۴۲ سال کاری، هلند با ۴۱ سال و دانمارک با ۴۰ سال، بیشترین میزان مورد انتظار عمر کاری را در بین کشورهای اروپایی داشته اند.

کمترین متوسط کاری مورد انتظار در بین کشورهای اروپایی نیز مربوط به ایتالیا با ۳۱.۲ سال، یونان با ۳۲.۸ سال، کرواسی با ۳۲.۷ سال و بلژیک با ۳۳.۵ سال، بوده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =