جلسه شورای قیمت گذاری با حضور وزیر جهاد کشاورزی تشکیل شد اما تعیین نرخ شیر خام را به کمیسیون اقتصادی دولت محول نمود.

تعیین نرخ شیرخام به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع شد

به گزارش کارآفرین نیوز؛ رئیس هیات مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان در مورد عدم تعیین نرخ شیرخام در جلسه شورای قیمت گذاری گفت: بحث‌های انجام شده درباره تعیین قیمت ۶۴٠٠ تومان برای هر کیلوگرم شیرخام بود و موافقان و مخالفان این قیمت صحبت‌های خود را بیان کردند اما قرار شد موضوع در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح و سپس نظر نهایی اعلام شود.

مجید موافق قدیری ادامه داد: پیش بینی می‌کنم که این موضوع در کمیسیون اقتصادی دولت نیز به نتیجه نمی‌رسد، پیشنهاد مشخص بنده این است که دولتمردان و سیاستگذاران اقتصادی دولت آقای روحانی، موضوع را در دستور کار فوری سران سه قوا قرار دهند.

قدیری راهکار دیگر را این‌گونه بیان کرد: اگر این کار هم امکان پذیر نبود، موضوع مربوط به قیمت شیرخام را با هماهنگی آقای رئیسی یا تیم اقتصادی رئیس جمهور منتخب ابلاغ کنند تا مشکلی برای دولت بعد در این زمینه ایجاد نشود.

وی اصلاح قیمت شیرخام را با توجه به افزایش قیمت هزینه‌های تولید، ضروری خواند و گفت: اگر می‌خواهیم شش ماه آینده دام در کشور داشته باشیم باید با تصمیم گیری به موقع جلوی معدوم شدن دام‌ها علی الخصوص دام‌های مولد گرفته شود.

افزایش نرخ شیرخام از درخواست های اخیر دامداران است که دلیل آن را افزایش هزینه های تولید از جمله نهاده های دامی می دانند که تا به حال، دولت با آن موافقت نکرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =