عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰ درصد جمعیت کشور فاقد مسکن (مستأجر) هستند و لازم است قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی که توسط مجلس در سال ۹۹ تصویب شد، اجرا شود.

نماینده مجلس:‌ ۴۰ درصد جمعیت کشور مستاجرند

به گزارش کارآفرین نیوز، اسماعیل حسین‌زهی در خصوص قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: بیشتر از ۱ میلیون ۴۰۰ هزار خانه خالی از سکنه شناسایی شده و تاکنون برای حدود ۱۴۰۰ مالک پیامک ارسال شده است.

وی ضمن اشاره به استفاده سرمایه‌ای بانک‌ها از املاک تأکید کرد: بیشتر املاک خالی از سکنه متعلق به بنگاه‌های اقتصادی مانند بانک‌ها است که به عنوان کالای سرمایه‌ای از آن بهره می‌برند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی که توسط مجلس در سال ۹۹ تصویب شد، اجرا شود. بی شک اجرای این قانون تاثیرات مثبتی بر بازار مسکن خواهد داشت و موجب می شود احتکار مسکن برای این مجموعه‌ها صرفه اقتصادی نداشته باشد و املاک خود را به بازار مسکن عرضه کنند.

وی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در این حوزه گفت: لازم بود این وزارتخانه با اهتمام بیشتری در موضوع قانون مالیات از خانه‌های خالی عمل می‌کرد.

حسین‌زهی تأکید کرد: دولت آینده باید سامانه املاک و اسکان را با جدیت و سرعت بیشتری پیگیری کنند و این مسئله را در اولویت رسیدگی قرار دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =