کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه برای چند روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمانی آفتابی را انتظار داریم، گفت: بارش پراکنده باران در برخی مناطق در شمال و جنوب کشور از عصر امروز آغاز می‌شود و تا روز جمعه ادامه دارد.

 آغاز بارش پراکنده در شمال و جنوب کشور از امروز

به گزارش کارآفرین نیوز، فریبا گودرزی درباره وضعیت آب و هوا گفت: از عصر امروز تا روز شنبه (۱۶ تا ۱۹ تیر) به دلیل نفوذ هوای خنک به نوار شمالی به تدریج دمای هوا در مناطق شمالی ۳ تا ۷ درجه خنک می‌شود.

وی افزود: امروز در شرق سواحل دریای خزر استان‌هایی مثل گلستان، مازندران و آذربایجان شرقی و غربی، باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: روزهای پنج شنبه و جمعه در اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاغات رشته کوه البرز و برخی نقاط خراسان شمالی رگبار باران پیش بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: از امروز تا روز شنبه دریای خزر مواج و متلاطم می‌شود و علاوه بر بارش‌ها در شمال کشور، در جنوب کشور هم از امروز هنگام عصرها و شب‌ها بارندگی آغاز خواهد شد.

گودرزی ادامه داد: بر این اساس رگبار باران و رعدو برق در مناطقی از کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارس پیش بینی می‌شود.

وی گفت: پنج شنبه و جمعه در بخش‌هایی از شرق و مناطق کویری استانهایی مثل تهران، سمنان، قم و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور باد و گردوخاک خواهیم داشت و زابل هم از روز جمعه تا دوشنبه باد و گردو خاک خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: آسمان تهران امروز صاف و گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و از فردا دمای ۴۰ درجه کاهش خواهد داشت و در روزهای آینده تهران خنک تر می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =