وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مراجع امنیتی اکنون با ۳۰۰ مزرعه کلان برخورد و آنها را جمع‌آوری کرده‌اند، گفت: با همکاری وزارت نیرو و با استفاده از هوش مصنوعی، ۱۳ هزار مزرعه کوچک و بزرگ استخراج رمزارز در کشور شناسایی شدند.

۱۳ هزار مزرعه رمز ارز در کشور شناسایی شد

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: گزارش‌ها کل مصرف برق استخراج رمز ارزها را ۲۰۰۰ مگاوات پیش بینی کرده‌اند که تاکنون با خاموش کردن مزارع مجاز و برخورد با مزارع غیرمجاز، ۱۰۰۰ مگاوات آن خاموش شده است.

وزیر ارتباطات ادامه داد:‌ با استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های مشترکین برق، در همکاری با وزارت نیرو، با دقت ۹۵ درصدی، حدود ۱۳۰۰۰ مرکز غیرقانونی کوچک و بزرگ استخراج رمز ارز را در کشور شناسایی کردیم.

وی افزود: وقتی دقت را به ۹۹ درصد افزایش دادیم، ۲۰۰۰ مزرعه شناسایی شد. وزارت اطلاعات تا کنون ۳۰۰ مورد عمده را رسیدگی کرده که مجموع مصرف آنها تا امروز ۵۸۰ مگاوات بوده است.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: گزارش‌ها کل مصرف برق استخراج رمز ارزها را ۲۰۰۰ مگاوات پیش بینی کرده‌اند که تاکنون با خاموش کردن مزارع مجاز و برخورد با مزارع غیرمجاز، ۱۰۰۰ مگاوات آن خاموش شده است.

همچنین وی دقایقی بعد در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «طبق گزارشها، مصرف مزارع رمزارز در کشور حدود ۲۰۰۰ مگاوات بوده است. با استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های مشترکین برق، در همکاری با وزارت نیرو، ۱۳۰۰۰ مزرعه کوچک و بزرگ استخراج رمز ارز شناسایی شد.  با ۳۰۰ مزرعه عمده توسط مراجع امنیتی برخورد شده که مجموع مصرف آنها ۵۸۰ مگاوات بوده است.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =