معاون توسعه طرح های نیروگاهی شرکت برق حرارتی گفت: حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات نیروگاه جدید تا پایان برنامه ششم (امسال)‌ وارد مدار می شود.

۲۲۰۰ مگاوات نیروگاه وارد مدار می شود

به گزارش کارآفرین نیوز، حمیدرضا عظیمی اعلام کرد: در طی دوره برنامه ششم توسعه (۱۳۹۶_ ۱۴۰۰) ۱۹ هزار و ۷۷۴ مگاوات نیروگاه عملیات اجرایی آغاز شده که بخشی به بهره برداری رسیده و بخشی هم در حال احداث است.

وی ادامه داد: در طی این برنامه  حدود ۱۱ هزار مگاوات ظرفیت جدید وارد مدار شده و از این میزان حدود ۳ هزار و ۲۰۰ مگاوات به بهره برداری رسیده است.

عظیمی خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۷۸۱ مگاوات نیروگاه در حال اجرا است و ۴ هزار و ۸۳۵ مگاوات نیروگاه نیز در دوره پیشبرد قرار دارد.

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: هر نیروگاهی برای رسیدن به مرحله اجرا نیاز به یک سری اقدام ها مانند آماده سازی زیرساخت های لازم، تامین منابع مالی و سایر تمهیدات دارد.

وی با اشاره به اینکه در بند"ت" ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه پیش بینی ایجاد ۲۵هزار مگاوات نیروگاه شده است، ادامه داد: ما از این میزان پیش بینی شده فراتر عمل کرده ایم.

عظیمی در باره سهم نیروگاه های حرارتی خاطرنشان کرد: سهم نیروگاه های حرارتی از این میزان ۳ هزار و ۷۰۰ تا چهار هزار مگاوات است.

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی ادامه داد: ۸۱ درصد از ظرفیت منصوبه نیروگاهی کشور متعلق به نیروگاه های حرارتی است. دوره احداث نیروگاه های حرارتی  ۳ سال است و یک تا دوسال هم دوره پیشبرد آنها است.

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: در برنامه ششم توسعه حدود ۱۱ هزار مگاوات به بهره برداری رسانده ایم و تاپایان این برنامه نیز حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات دیگر وارد مدار خواهیم کرد.

 در برنامه هفتم توسعه نیز ۱۵ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =