روند کاهشی قیمت رمزارزها در هفته جاری ادامه یافت به طوری که نرخ بیت کوین در این مدت ۵.۳۹ درصد کاهش پیدا کرد.

تداوم روزهای تلخ برای رمز ارزها

به گزارش کارآفرین نیوز، هفته دوم تیرماه هم مانند چند هفته گذشته برای رمزارزها تلخ به پایان رسید.سیاست‌های دولت چین دلیل اصلی کاهش ارزش و قیمت بیت‌کوین است . دولت این کشور از هر اقدامی برای کاهش محدودیت رمز ارزها در ماه‌های اخیر دریغ نکرده است.

در هفته‌های گذشته دولت چین ابتدا استخراج رمز ارزها و سپس فعالیت صرافی‌های رمز ارز را داخل مرزهای این کشور ممنوع کرد. به قدری شدت و جدیت دولت چین برای محدودسازی فعالان مرتبط با رمزارزها بالاست که حتی بی‌تی‌سی چاینا از قدیمی‌ترین صرافی‌های رمز ارز در چین و جهان نیز در هفته گذشته به فعالیت خود در این کشور خاتمه داد.

 کوین تلگراف در گزارشی اما ابعاد جدیدی از این محدودیت‌ها بیان کرده، بر این اساس، اداره نظارت و کنترل امور مالی پکن و دپارتمان مدیریت تجارت بانک مرکزی چین، سه‌شنبه در یک بیانیه مشترک به تمامی مؤسسات مالی و ارائه‌دهندگان خدمات پرداختی هشدار دادند که نباید هیچ‌گونه خدماتی در رابطه با رمز ارزها به مشتریان خود ارائه کنند.

این ممنوعیت همچنین اشکال مختلف تبلیغ کسب‌وکارها و یا تأمین فضای اداری برای هرگونه «فعالیت تجاری مرتبط با رمز ارزها» را شامل می‌شود.

نهادهای نظارتی چین ضمن هشدار در مورد همکاری با کسب‌وکارهای مربوط به رمز ارزها، از مردم خواسته‌اند تا هر گونه نقض قوانین و مقررات مربوط به تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را به‌سرعت گزارش دهند.

توصیه دولت چین به شهروندانش:
«در معاملات رمز ارزها مشارکت نکنید، کورکورانه از رفتارهای سوداگرانه مربوط به رمز ارزها پیروی نکنید و از آسیب‌زدن [آنها] به اموال و حقوق شخصی خود آگاه باشید. باید از حساب‌های بانکی شخصی خود محافظت کنید و نباید از آنها برای برداشت یا تأمین مالی حساب‌های مرتبط با رمز ارزها استفاده کرد تا از استفاده غیرقانونی و نقض اطلاعات شخصی جلوگیری شود.»

از زمان شروع سیاست‌های محدود کننده دولت چین، قیمت رمزارزها روند نزولی داشته و به نظرم حالا حالاها نباید منتظر توقف این روند باشیم.

مقامات چینی گفته‌اند: «در معاملات رمز ارزها مشارکت نکنید، کورکورانه از رفتارهای سوداگرانه مربوط به رمز ارزها پیروی نکنید و از آسیب‌زدن [آنها] به اموال و حقوق شخصی خود آگاه باشید. باید از حساب‌های بانکی شخصی خود محافظت کنید و نباید از آنها برای برداشت یا تأمین مالی حساب‌های مرتبط با رمز ارزها استفاده کرد تا از استفاده غیرقانونی و نقض اطلاعات شخصی جلوگیری شود.»

اختلاف معنادار 

بر این اساس، تغییرات قیمتی بیت‌کوین در هفته گذشته منفی ۵.۳۹ درصد و در ماه ۳۰ روز گذشته منفی ۰.۵۳ درصد بوده است.

در زمان نگارش این گزارش (صبح پنج شنبه) قیمت هر بیت‌کوین ۳۳ هزار و ۲۶۶ دلار بود که اختلاف معناداری از رکورد تاریخی ۲۵ فروردین (۶۴ هزار و ۸۰۵ دلار) دارد. این کاهش حدود ۵۰ درصدی در حالی ادامه دارد که فعالان حوزه رمز ارز معتقدند سد روانی بیت‌کوین ۳۰ هزار دلار است و قیمت آن از این رقم به سختی پایین‌تر می‌آید.

ارزش معاملات ۲۴ ساعت گذشته بیت‌کوین ۲۴ میلیارد و ۱۴۲ میلیون دلار بود.

همچنین قیمت اتریوم دومین رمز ارز محبوب جهانی نیز در هفته گذشته ۰.۹۳ درصد کاهش پیدا کرده و به ۴ هزار و ۳۵۶ دلار رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =