رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت:‌ اطلاعات کامل خودروها لوکس را نیروی انتظامی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داده و این سازمان به راحتی با علم و اطلاع، می‌تواند درباره مالیات آن ها تصمیم گیری کنند.

مالیات در یک قدمی خودروهای لوکس

به گزارش کارآفرین نیوز، امیدعلی پارسا در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: سال گذشته ۴۷ دستگاه اجرایی و امروز بیش از ۹۰ دستگاه به سازمان مالیاتی اطلاعات می‌دهند. هم اکنون دستگاهی نداریم که اطلاعات خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار ندهد البته بعضی از این اطلاعات با کیفیت در اختیار ما قرار نمی‌گیرید.

وی افزود: با اهتمام دستگاه‌های مختلف مبنی بر اشتراک گذاری اطلاعات با سازمان امور مالیاتی گام نهایی طرح جامع مالیاتی به اجرا در آمد.

معاون وزیر اقتصاد افزود: اطلاعات کامل خودروهای لوکس توسط نیروی انتظامی استخراج و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و این سازمان با علم و اطلاعات نسبت به مالیات ستانی از آنها اقدام خواهد کرد.


مالیات از چه خودروهایی اخذ می‌شود؟

بر این اساس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۰ ماده‌ای را تصویب کردند که مالکان خودروهای لوکس مشمول مالیات شدند. 

 بر اساس بند الحاقی ۷ تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه، کلیه مالکین( اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل که در پایان هر سال مجموع ارزش آن ها بیش از ده میلیارد( ۰۰۰ /۰۰۰ /۰۰۰ /۱۰ )ریال باشد به شرح زیر مشمول مالیات ساالنه خودرو هستند: 

۱ - تا مبلغ پانزده میلیارد ریال نسبت به مازاد ده میلیارد ریال یک درصد

۲- تا مبلغ سی میلیارد ریال نسبت به مازاد پانزده میلیارد ریال دو درصد 

۳ - تا مبلغ چهل و پنج میلیارد ریال نسبت به مازاد سی میلیارد ریال سه درصد

۴- نسبت به مازاد چهل و پنج میلیارد ریال چهار درصد

ماخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند قیمت روز انواع خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تا پایان سال ۱۳۹۹ تعیین و اعلام می شود. ماخذ مزبور برای انواع خودرو که بعد از اعالم سازمان تولید یا وارد می شوند، بالفاصله پس از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور تعیین و اعلام خواهد شد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =