وزارتخانه های جهاد کشاورزی، امور خارجه و صمت برای توسعه صادرات محصول خرمای کشور بطور مشترک برنامه ریزی خواهند کرد.

بازارهای صادراتی خرما افزایش پیدا می کند

به گزارش کارآفرین نیوز؛ ذبیح الله اعظمی عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نزدیک شدن به فصل برداشت و وجود خرمای مازاد نیاز کشور، از نامه نگاری کمیسیون کشاورزی با سه وزارتخانه برای پیگیری و یافتن بازارهای جدید و آینده نگری برای فروش محصول تولیدی خرمای کشور خبر داد.

در این نامه مقرر شده معاونت اقتصادی و باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و معاونت توسعه تجارت وزارت صمت همکاری لازم را با کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

اعظمی گفت: این نامه با امضای مجمع نمایندگان استان های خرماخیز به امضای دیگر از نمایندگان از طریق کمیسیون کشاورزی مجلس در حال پیگیری است.

این پیگیری ها در حالی است که سالانه بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن انواع مختلف خرما در استان های خرما خیز کشور مانند کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان، بوشهر، فارس، ایلام، کرمانشاه، یزد و خراسان جنوبی تولید می شود.

اعظمی از برنامه ریزی برای برپایی میز خرما در شهریورماه سال جاری خبر داد و گفت: برپایی این نشست نقش مهمی در رفع مشکل خرماداران کشور دارد لذا از طریق وزارت جهاد کشاورزی، وزرات امورخارجه و وزارت صمت پیگیر برپایی این میز خرما شدیم.‌

وی افزود: امیدواریم با برپایی دوباره میز خرما شاهد افزایش قیمت خرما در فصل برداشت این محصول در سطح کشور و خوشحالی نخل داران باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =