معاون فنی و امور گمرکی وزیر اقتصاد در نامه‌ای اعلام کرد: در ۶ ماه گذشته هشت میلیون دوز واکسن کرونا به کشور وارد شده است.

 ورود ۸ میلیون دوز واکسن کرونا در ۶ ماه گذشته به کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، مهرداد جمالی ارونقی در نامه‌ای به محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: از ۱۵ بهمن ماه سال ۹۹ تا ۱۸ تیرماه سال جاری هشت میلیون و ۹۰۳ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کرونا از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده و پس از انجام فوری تشریفات گمرکی تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

وی افزود: تاکنون ۹۲۰ هزار دوز واکسن روسی اسپوتنیک، یک میلیون و ۶۵۰ هزار دوز واکسن چینی، ۱۲۵ هزار دوز واکسن هندی، چهار میلیون و ۵۶ هزار دوز واکسن خارجی و دو میلیون و ۱۵۲ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کواکس وارد کشور شده است.

معاون فنی و امور گمرکی با درخواست واکسیناسیون ماموران گمرک، اضافه کرد: کارکنان شاغل در گمرک به عنوان مرزبانان اقتصادی کشور نهایت همکاری با وزارت بهداشت در ورود و ترخیص اقلام مرتبط با مقابله کرونا و نیز ترخیص فوری ماشین آلات و تجهیزات تولید واکسن داخلی داشته اند، اما با وجود اینکه در گمرکات اجرایی کشور در خط مقدم انجام رویه های گمرکی به صورت تمام وقت حضور دارند تاکنون برنامه جدی برای واکسیناسیون این افراد تدوین و اعلام نشده است.

ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در کشور شیوع پیدا کرد که به موجب آن برای کنترل و پیشگیری از گسترش این ویروس محدودیت ها و ممنوعیت هایی اعمال شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =