شبکه اجتماعی تیک تاک به‌طور رسمی اعلام کرد از این پس هرگونه تبلیغات مربوط به محصولات و خدمات مالی، از جمله رمزارزها، ممنوع خواهد بود.

تبلیغات رمزارزها در تیک تاک ممنوع شد

به گزارش کوین تلگراف، بر اساس مقاله‌ای که وب‌سایت اف‌تی ادوایزر (FT Adviser) در تاریخ ۸ ژوییه (۱۷ تیر) منتشر کرده است، محتوای مربوط به ارزهای دیجیتال هم در فهرست تبلیغات ممنوعه تیک تاک قرار گرفته است.

دستورالعمل‌های جدید این شبکه اجتماعی ویدئویی به طور مشخص کاربران را از انتشار مطالب تبلیغاتی مربوط به محصولات مالی، از جمله رمزارزها، منع کرده است و در اعمال این محدودیت‌ها کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوتی نخواهند داشت. در متن سیاست‌های بازاریابی محتوایی تیک تاک، تبلیغات هرگونه محصول یا خدمات مالی در سراسر جهان ممنوع اعلام شده است.

تیک تاک تأثیر قابل‌توجهی در افزایش محبوبیت دوج کوین در سال ۲۰۲۰ داشت. در آن زمان کاربران تیک تاک با انتشار ویدئوهایی تلاش می‌کردند تا افراد بیشتری را به خرید دوج کوین ترغیب کنند. شبکه‌های اجتماعی دیگر هم در ماه‌های اخیر میزبان گفتگوهای کاربران در رابطه با بازارهای مالی بودند.

مارتین بمفورد (Martin Bamford)، مدیر بخش آموزش مشتریان در شرکت سرمایه‌گذاری اینفورمد چویس (Informed Choice)، گفته است:

تفسیر من این است که تیک تاک می‌خواهد به‌طور مستقیم و یا غیرمستقیم تبلیغات محتوایی را که با پیوندهای اشتراکی همراه است متوقف کند. به‌عنوان مثال [تبلیغ برای] پیوستن به یک پلتفرم معاملاتی و دریافت سهام رایگان.

پیوندهای اشتراکی لینک‌های اینترنتی هستند که به یک آی‌دی (ID) یا حساب کاربری خاص مربوط می‌شوند. این لینک‌ها طوری طراحی شده‌اند که می‌توانند آمار مربوط به بازدیدها و یا افتتاح حساب‌هایی را که از طریق آن لینک انجام شده است محاسبه کنند.

بمفورد همچنین افزود: حجم زیادی از این دست تبلیغات در تیک تاک دیده می‌شود که معمولاً از سوی افراد ناآگاهی است که می‌خواهند با دادن وعده ثروتمندشدن به دنبال‌کنندگان‌شان آنها را فریب دهند. در واقع این افراد از حساب‌هایی که از طریق پیوند اشتراکی‌شان ساخته می‌شود کسب درآمد می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =