چندی پیش قیمت سبوس که تاثیر زیادی بر هزینه تمام شده دامداران برای تولید شیر دارد آزاد شد، اما امروز کانون انجمن های صنفی آرد سازان به اعضای خود اعلام کرد سبوس به روال قبل خود توزیع می‌شود.

نرخ سبوس به روال سابق بازگشت

به گزارش کارآفرین نیوز؛ ماجرا از آنجا شروع شد که حدود یک ماه قبل، مصوبه آزادسازی سبوس برای کارخانه‌های آرد کشور ارسال شد اما به گفته آسیابانان، این مصوبه اجرایی نشده زیرا با مخالفت های جدی بخش کشاورزی مواجه بود تا جایی که برخی از کارخانه‌های آردسازی حتی با انباشتگی سبوس در طی این مدت مواجه شدند.

اکنون بر اساس نامه کانون انجمن‌های صنفی صنایع آرد ایران به اعضای خود مشخص شد که آسیابان موظف به توزیع و فروش سبوس به روال گذشته هستند.

در متن این نامه آمده است: ستاد تنظیم بازار طی بند۸ صورت‌جلسه شماره ۶۰/۸۷۳۰۶ مورخ ۱۴۰۰/۳/۲۶ مقرر نموده که توزیع سبوس از سوی کارخانه‌های آرد و از طریق ثبت در سامانه‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران صورت پذیرد.

این کانون طی نامه شماره ۷۹/۱۱۷۸۵ مورخ ۱۴۰۰/۳/۲۹درخواست نموده که سامانه شرکت بازرگانی دولتی ایران جهت ثبت اطلاعات اعلام گردد که تاکنون این اقدام صورت نپذیرفته است لذا به اطلاع می‌رساند که تا اعلام رسمی سامانه و آیین‌نامه مربوط به ثبت اطلاعات در آن، توزیع و فروش سبوس به روال سابق خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =