معاون صنایع وزارت صمت از رشد هشت درصدی تولید ناخالص داخلی صنعت در سال ۹۹ خبر داد و گفت: بر اساس گزارش بانک مرکزی، روند تولید ناخالص داخلی در صنعت در چهار فصل مثبت بوده است.

رشد ۸ درصدی تولید ناخالص داخلی صنعت در سال ۹۹

به گزارش کارآفرین نیوز، مهدی صادقی‌نیارکی در خصوص رشد تولید ناخالص داخلی گفت: فصل بهار پارسال رشد تولید ناخالص داخلی صنعت معادل ۱.۸ و در فصل تابستان ۱۱.۹ و فصول پاییز و زمستان به ترتیب ۱۰ و ۸.۴ درصد بوده است.

وی با تحلیل روند تولید محصولات منتخب صنعتی طی دو ماه اخیر، از رشد ۲۱ درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی تا اواخر اردیبهشت خبر داد.

معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در دو ماه ابتدایی سال جاری در مقایسه با سال گذشته، میزان اشتغال‌زایی پروانه‌های بهره‌برداری بیش از ۱۵ درصد رشد و سرمایه گذاری نیز بیش از ۵۲ درصد افزایش یافته است.

وی، میزان اشتغال صنعتی ایجاد شده در ۲ ماه اخیر را بیش از ۱۷ هزار نفر عنوان کرد و گفت: روند صدور جوازهای تاسیس نیز در مقایسه با سال گذشته با رشد ۲۷ درصدی به ۶ هزار و ۴۰۰ فقره رسید و این موضوع از افزایش رغبت مردم به سرمایه گذاری در بخش صنعت حکایت دارد.

صادقی‌نیارکی خاطرنشان کرد: این رشد در شرایطی محقق شده که دو تهدید بزرگ تحریم و کرونا همچنان بر صنعت سایه افکنده بود و صنعتگران با تحمل مشکلات بسیاری توانستند «جهش تولید» را رقم بزنند.

وی با اشاره به جهش تولید ۲۳ محصول از بین ۲۸ محصول منتخب صنعتی، تصریح کرد: در ۲ ماه ابتدای سال جاری روند تولید صنایع راهبردی نظیر خودرو و لوازم خانگی با رشد مناسبی روبه رو بوده است.

معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: میزان تولید کامیون، کامیونت و کشنده در صدر روند افزایشی محصولات منتخب قرارداشته و بیش از ۴۵.۵ درصد رشد داشته و میزان تولید خودروی سواری نیز حدود ۹ درصد افزایش یافته است.

وی افزود:‌ تولید ماشین لباسشویی با رشد افزون بر ۴۰ درصد به بیش از ۱۷۹ هزار دستگاه و تولید یخچال با رشد ۳۰ درصدی به بیش از ۲۵۶ هزار دستگاه رسید. همچنین تولید تلویزیون با رشد ۲۵ درصدی به حدود ۱۵۰ هزار دستگاه رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =