قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (یکشنبه، ۲۰ تیرماه) در بازار تهران با کاهش ۱۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید.

سکه ۱۰ هزار تومان کاهش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز، امروز نیم‌سکه بهار آزادی پنج‌ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۶۱ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز چهار میلیون و ۵۹۷ هزار تومان شد. همچنین هر اونس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۸۰۸ دلار و ۸۵ سنت قیمت خورد.

از نیمه اردیبهشت ماه، به دنبال رشد تدریجی قیمت ارز، بهای سکه رشد داشت این درحالی است که در ابتدای سال  سکه ۱۱ میلیون تومانی با روند نزولی همراه بود و به بهای ۹ میلیون تومان رسیده بود.

مهمترین رویداد درخصوص بازار سکه و طلا حذف ابلاغ قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده است. براساس این قانون از این پس مالیات بر ارزش افزوده از سود و اجرت طلا اخذ می شود و دیگر از اصل طلا کسر نمی‌شود. این قانون قرار است از ۶ ماه آینده اجرا شود. 

پیش بینی می‌شود با اجرای قانون حذف مالیات برارزش افزوده صنعت طلا مجدد در کشور رونق یابد و در واقع این قانون به مصرف‌کننده برای خرید طلا کمک می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =