مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: دقایقی پیش با همراهی مردمی صرفه‌جویی ۴۰۰ مگاواتی در شبکه برق اتفاق افتاد.

صرفه جویی ۴۰۰ مگاواتی مردم در مصرف برق

به گزارش کارآفرین نیوز، «محمدحسن متولی زاده» در جمع خبرنگاران افزود: این میزان صرفه‌جویی که در نتیجه همراهی مردم با صنعت برق رخ داد معادل مصرف چندین استان کشور است.

وی ادامه داد: برق به معنای واقعی کالایی است که به محض تولید مصرف می شود بنابراین نقش مردم در مدیریت مصرف  بسیار اثرگذار است.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر در نتیجه همکاری خوب مردم وصنایع بزرگ شاهد کاهش محدودیت‌ها و خاموشی‌ها بودیم.

متولی زاده گفت: در نتیجه این همکاری در سه روز اخیر خاموشی برنامه‌ریزی شده اتفاق نیفتاد و اوج بار امروز نیز حدود ۶۳ هزار مگاوات است که نسبت به یکشنبه گذشته کاهش ۳ هزارمگاواتی یافته است.

وی به حادثه‌ای برای یکی از پست‌های برق شرق تهران و در تهرانپارس رخ داد اشاره کرد و گفت: همکاران صنعت برق در تلاشند این مشکل برطرف شود.

مدیرعامل توانیر افزود: امید است این مسئله امشب برطرف و دیگر خاموشی در این منطقه نداشته باشیم.

متولی زاده ادامه داد: چند روز آینده و نیز هفته آتی روزهای گرمی در پیش رو است بنابراین انتظار می‌رود باهمکاری خوب مردم و صنایع بزرگ بتوان این روزها را بدون مشکل پشت سرنهاد. مردم با بکار بستن راه کارهای بسیار ساده می‌توانند به صنعت برق کمک کند بسیار موثرخواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =