رئیس سازمان صمت استان تهران اعلام کرد: در دولت دوازدهم بیش از یک هزار و ۶٠٠ فرصت شغلی در معادن استان تهران ایجاد شد.

ایجاد یک هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی در استان تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، یدالله صادقی با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی در معادن استان تهران زمینه اشتغال یک هزار و ۶۷۷ نفر فراهم شده است، گفت: طی این مدت ۱۱۳ پروانه بهره‌برداری صادر یا تمدید، ۳۸ پروانه اکتشاف، ۲۱ فقره گواهی کشف و ۱۳۱ فقره مجوز برداشت صادر شده است.

وی ضمن بیان اینکه معادن استان تهران استخراج۸ تا ۱۰ درصدی نسبت به کل کشور داشته‌اند، از فعالیت ۸۵ درصدی معادن این استان خبر داد.

صادقی افزود: در استان تهران ۳۵۰ معدن دارای مجوز هستند که ٢۴٠ معدن آن فعال است.

صادقی با بیان اینکه ۲۸۰ مورد از این معادن دارای بهره بردار و ۷۰ معدن فاقد بهره بردار هستند، اظهار کرد: در استان تهران معادن آهک، سنگ لاشه، شن و ماسه و مواد معدنی استحصالی وجود دارد که در عمران و ساخت و ساز شهر تهران نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

وی گفت: همچنین درحوزه صنایع معدنی و محصولات وابسته به آن تهران از قطب‌های فعال کشور بوده و به دلیل سیستم حمل و نقل مناسب و دسترسی به فرودگاه‌های بین المللی در صادرات محصولات معدنی نقش حائز اهمیتی در کشور دارد و بیشترین معادن سطح استان در حوزه مصالح ساختمانی و برای تامین نیاز داخل کشور هستند و بخشی از آن به صورت فرآوری و یا سنگ بوده که به سایر نقاط جهان صادر می‌شود .

رئیس سازمان صمت استان تهران تصریح کرد: به منظور تولید و حمایت از تولیدات داخلی ماشین آلات معدنی و کمک به افزایش میزان استخراج مواد معدنی در کشور و همچنین رفع نیاز بخش معدن به نوسازی، ارتقاء و بهبود ماشین آلات معدنی نیز در نظر است جهت کلیه فعالان حوزه معدنی کشور که تمایل به خرید از تولید کنندگان ماشین آلات معدنی ساخت داخل را دارند، یارانه سود تسهیلات چهار درصدی پرداخت شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =