ورود آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه۹۹) تا پایان ۱۸ تیرماه ۴۷ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۴۷ درصدی ورودی آب مخازن سدهای کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، ورودی آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۹) تا پایان ۱۸ تیرماه ۲۷ میلیارد و ۲۹ میلیون متر مکعب بوده است. این درحالی است که در سال آبی پارسال (مهرماه ۹۸ تا آخر شهریور ۹۹) کل آبی ورودی به مخازن سدها ۵۱ میلیارد و ۷۰ میلیون متر مکعب بوده که این رقم کاهش ۴۷ درصدی را نشان می دهد.

از طرفی حجم خروجی آب از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۸ تیرماه ۲۸ میلیارد و ۸۶ میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال آبی پارسال که رقم ۴۴ میلیارد مترمکعب ثبت شده است.

 همچنین حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۸ تیرماه به عدد ۲۵ میلیارد و ۵۶ میلیون متر مکعب رسیده و این درحالی است که این میزان در سال آبی پارسال ۳۶ میلیارد و ۱۱ میلیون متر مکعب بوده است.

حجم موجودی آب مخازن سدهای کشور نسبت به سال آبی پارسال ۲۹ میلیارد کاهش یافته است.

امروز معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون از ۶۰۶ دشت موجود ، بیش از ۳۰۰ دشت با وضعیت قرمز و بحرانی مواجه‌اند و همین مساله سبب شده تا بخش‌هایی از کشور خالی از سکنه شده و مهاجرت از جنوب به شمال را شاهد باشیم.

ظرفیت کلی سدهای بزرگ و مهم کشور درحال حاضر ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب است و همچنین درصد پرشدگی سدها تا ۱۸ تیرماه حدود ۵۱ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =