معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از ۱۳ پروژه در زمینه تولید واکسن دام، طیور و آبزیان اختصاص داد.

۱۳ پروژه تولید واکسن دام در مسیر عملیاتی شدن

به گزارش کارآفرین نیوز؛ ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است با تعریف پروژه‌های ملی، واکسن‌سازان را حمایت و توانمندی آنها را افزایش دهد. این کار با تعریف ۱۳ پروژه میسر شد و در حال حاضر برخی از این طرح‌ها به نتیجه رسیده و برخی در مسیر تحقیقات و اجرایی شدن است.

 «واکسن سه گانه ND+AI+IBD»، «واکسن سه گانه ND+IB+EDS»، «واکسن کریزا سه سویهC  ،B ،A»، «واکسن تب برفکی»، «واکسن اکتیمای  مسری»، «واکسن بروسلوز»، «واکسن مارک دوگانه زنده»، «واکسن استرپتوکوکوزیس»، «واکسن دهان قرمز یرسینیوز»، «واکسن VHS»، «واکسن Aeromonas salmonicida» جزو پروژه های تعریف شده در این حوزه هستند.

«تولید صنعتی محصولات پروبیوتیک مبتنی بر IgY برای پیشگیری و درمان اسهال در گوساله های شیرخوار» و «تولید مخمر اتولیز، عصاره و دیواره از مخمر ساکارومایسس سرویزیه به عنوان پری‌بیوتیک خوراک دام، طیور و آبزیان در مقیاس صنعتی» سایر پروژه‌های این حوزه را تشکیل می دهند.

یکی از مهم‌ترین نیازهای صنعت واکسن دام، طیور و آبزیان، تولید واکسن‌هایی است که می تواند از بروز بیماری‌ها پیشگیری و خسارت‌های مالی را کاهش دهد به همین دلیل همه کشورها در تلاش هستند تا واکسن‌هایی برای پیشگیری یا جبران خسارت های احتمالی تولید کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =