سنای آمریکا به اتفاق آرا با انتصاب جن ایسترلی به عنوان رئیس آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های ایالات متحده موافقت کرد، وی پیش از این برای مدتی معاون ارشد ضدتروریسم در آژانس امنیت ملی آمریکا نیز بوده است.

یک زن رئیس آژانس امنیت سایبری آمریکا شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از زد دی نت،  این آژانس از زیرمجموعه‌های وزرات امنیت داخلی آمریکاست که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شده و وظیفه تأمین امنیت و تضمین انعطاف پذیری و اطمینان پذیری زیرساخت‌های امنیت سایبری و ارتباطات آمریکا را بر عهده دارد.

آژانس مذکور از نوامبر (آبان ) گذشته فاقد رئیس بوده است. در آن زمان کریس کربس اولین رئیس این آژانس توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا به علت رد ادعاهای وی در مورد تقلب انتخاباتی اخراج شد. تا به حال برندون ویلز معاون کربس به طور موقت عهده دار وظایف وی بوده است. طی این مدت حملات هکری فراوانی بر علیه شرکت‌های آمریکایی مانند سولارویندز انجام شده که به سرقت اطلاعات از برخی وزارتخانه‌های آمریکایی نیز انجامیده و رسوایی‌های زیادی به بار آورده است.

یک زن رئیس آژانس امنیت سایبری آمریکا شد

جن ایسترلی در تیم انتقالی بایدن – هریس رئیس سیاست گذاری سایبری بوده و در گذشته دستیار ویژه رئیس جمهور و مدیر ارشد ضدتروریسم در کاخ سفید بوده است. وی مدتی معاون ارشد ضدتروریسم در آژانس امنیت ملی آمریکا نیز بوده و بعد از ۲۰ سال خدمت در ارتش آمریکا در حوزه‌های اطلاعاتی و عملیات سایبری بازنشسته شده است.

وی در اولین گردان سایبری ارتش آمریکا خدمت کرده و در طراحی و ایجاد فرماندهی سایبری ایالات متحده مشارکت داشته است.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =