قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه شنبه، ۲۲ تیرماه) در بازار تهران با کاهش ۲۹ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم ۱۰ میلیون و ۶۴۱ هزار تومان رسید.

سکه ارزان شد

به گزارش کارآفرین نیوز، امروز نیم‌سکه بهار آزادی پنج‌ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۵۶۵ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز ۲ میلیون و ۲۴۲ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۵۷ هزار تومان رسید. همچنین هر اونس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۸۰۷ دلار و ۶ سنت قیمت خورد.

 قیمت سکه در آغاز سال جدید ۱۱ میلیون تومان بود که به‌تدریج روند نزولی را شروع کرد تا به بهای ۹ میلیون تومان رسید. از نیمه اردیبهشت‌ماه، به دنبال رشد تدریجی قیمت ارز، بهای سکه اندکی رشد کرد و در این مدت در کانال ۱۰ میلیون تومان در نوسان بوده است. 

مهمترین رویداد درخصوص بازار سکه و طلا، حذف ابلاغ قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده است. براساس این قانون از این پس، مالیات بر ارزش افزوده از سود و اجرت طلا اخذ می شود و دیگر از اصل طلا کسر نمی‌شود. این قانون قرار است از ۶ ماه آینده اجرا شود. 

پیش بینی می‌شود با اجرای قانون حذف مالیات برارزش افزوده صنعت طلا مجدد در کشور رونق یابد و در واقع این قانون به مصرف‌کننده برای خرید طلا کمک می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =