مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:‌ تا پایان امسال توسعه زراعت چوب با هدف جلوگیری از تخریب جنگل‌ها در وسعت ۴۰ هزار هکتار هدف‌گذاری شده است.

هدف‌گذاری ۴۰ هزار هکتاری زراعت چوب تا پایان امسال

به گزارش کارآفرین نیوز؛ کامران پورمقدم در حاشیه بازدید از طرح‌های اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: طرح توسعه زراعت چوب جزو برنامه ششم توسعه کشور است و باید تا پایان این برنامه، ۷۵ هزار هکتار زراعت چوب انجام شود.

وی افزود:‌ با تحقق هدف‌گذاری توسعه زراعت چوب در وسعت ۴۰ هزار هکتار در سالجاری، برنامه ششم توسعه با کاشت نهال در وسعت ۸۰ هزار هکتار محقق می‌شود.

مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تاکید کرد که مناسب‌ترین راهکار برای تامین چوب مورد نیاز کشور و حفظ جنگل‌ها، زراعت چوب است و توسعه زراعت چوب با جدیت دنبال می‌شود.

صنایع چوبی مانند نئوپان‌سازی و تولید ام‌دی اف از جمله مصرف‌کنندگان چوب هستند و در حدود ۴۰ درصد مصارف چوبی کشور مربوط به این کارخانه‌ها است.

به گفته این مقام مسئول ، با توجه به تصویب توقف بهره برداری از جنگل های شمال کشور، موضوع زراعت چوب از اهمیت دو چندانی برخوردار است چرا که یکی از منابع اصلی تامین مواد اولیه برای صنایع چوب و کاغذ محسوب می شود.

پور مقدم افزود:‌ درختانی که اکنون در طرح توسعه زراعت چوب کاشته شده‌اند از سال ۱۴۰۵ به بعد قابلیت استفاده دارند.هر هکتار زراعت برای یک نفر اشتغال مستقیم و برای سه تا ۱۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =