سنگاپور یکی از بزرگترین مزارع خورشیدی شناور جهان با مساحتی معادل ۴۵ زمین فوتبال را رونمایی کرد . این مزرعه قرار است برق مورد نیاز پنج کارخانه تصفیه آب این جزیره را تامین کند.

رونمایی بزرگترین مزرعه خورشیدی شناور جهان در سنگاپور

به گزارش کارآفرین نیوز، سنگاپور در تلاش است تولید انرژی خورشیدی را به منظور کمک به مقابله با تغییرات اقلیمی تا سال ۲۰۲۵ چهار برابر کند.این مزرعه خورشیدی که در غرب این کشور  واقع شده، توسط یکی از زیرمجموعه های شرکت سمب کورپ اینداستریز ساخته شده است.

طبق بیانیه مشترک سمب کورپ اینداستریز و سازمان ملی آب سنگاپور، این مزرعه خورشیدی می تواند به کاهش انتشار کربن به میزان حدود ۳۲ کیلوتن در سال کمک کند که معادل حذف هفت هزار خودرو از جاده است.

در مقایسه با پنل‌های خورشیدی سقفی مرسوم، پنل‌های شناور بین پنج تا ۱۵ درصد عملکرد بهتری دارند که به دلیل تاثیر خنک کننده آب است و تحت تاثیر سایه ساختمان های دیگر قرار نمی گیرند.

برق تولید شده از ۱۲۲ هزار پنل خورشیدی در مساحت ۴۵ هکتاری، سنگاپور را در جمع یکی از معدود کشورهایی در جهان قرار می دهد که برق مورد نیاز سیستم تصفیه آب آنها به طور کامل با انرژی پایدار تولید می شود.

بر اساس گزارش رویترز، عمر این پنل‌های خورشیدی ۲۵ سال خواهد بود و پهپادها برای کمک به تعمیر آنها مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر چهار پروژه انرژی خورشیدی شناور دیگر در سنگاپور در دست ساخت هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =