ارزش بازار بیت‌کوین با رسیدن به رقم ۱.۱۵ تریلیون دلار از مجموع ارزش سه بانک جی‌پی مورگان، بنک آف آمریکا و بانک صنعت و بازرگانی چین که مجموع ارزش آنها  ۱.۰۸ تریلیون است، پیشی گرفت.  

بیت‌کوین با ارزش تر از مجموع سه بانک بزرگ جهان

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از راشاتودی، در حال حاضر دو شرکت مستر کارد و ویزا کارد که بزرگ ترین شبکه های پرداخت بین المللی در سطح جهان هستند در مجموع ۸۷۱ میلیارد دلار ارزش دارند که این رقم برای بیت‌کوین بالای یک تریلیون دلار است. بیت‌کوین همچنین در مدت زمانی سه برابر سریع تر از شرکت مایکرو سافت به یک بازار یک تریلیون دلاری تبدیل شد.  

پیش از این سایت کوین تلگراف گفته بود تا روز سیزدهم مارس ۲۰۲۱ ارزش بازار بیتکوین معادل ۱۰ درصد کل بازار طلای جهان است. برای آن که ارزش بازار بیت‌کوین معادل ارزش بازار طلا شود هر واحد بیتکوین باید به قیمت ۵۹۰ هزار دلار برسد.  

روبرتو تالاماس- محقق موسسه مساری- نوشته است که بازدهی بیت‌کوین در یک دهه اخیر به طور متوسط ۲۳۰ درصد بوده است که این بازدهی ۱۰ برابر بیشتر از بازدهی دومین بازار مالی پربازده جهان یعنی نزدک کامپوزیت بورس نیویورک با متوسط بازده سالانه ۲۰ درصدی طی این مدت بوده است. در رده سوم پربازده ترین دارایی های جهان نیز شرکت های آمریکایی با ارزش بازار بیش از ۱۰ میلیارد دلار قرار دارند که بازده آن ها به طور متوسط ۱۴ درصد در سال بوده است.  

 ارزش بیت‌کوین از سال ۲۰۱۳ تاکنون ۵۵۰۷ درصد رشد داشته است. بازدهی سالانه این ارز تنها در دو سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ منفی بوده که به ترتیب بازدهی آن منفی ۵۸ درصد و منفی ۷۳ درصد اندازه گیری شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.