یکی از خدمات جدید پی‌پال (PayPal) که به پنل کاربری این سیستم پرداخت قدرت‌مند اضافه شده است، Xoom نام دارد که فرایند انتقال پول را برای کاربران راحت‌تر کرده است.

سرویس ایکسوم راهکاری مناسب برای انتقال پول بین کشورها

به گزارش کارآفرین نیوز، Xoom یک سرویس انتقال بین‌المللی است که توسط پی‌پال اداره می‌شود و از طریق تلفن یا رایانه کار می‌کند. با Xoom شما می‌توانید به بیش از ۷۰ کشور پول ارسال کنید. این انتقال هم می‌تواند به‌صورت واریز به حساب بانکی گیرنده باشد و یا اینکه به‌صورت پول نقد به گیرنده پرداخت شود.
علاوه بر این با Xoom شما می‌توانید قبوض تلفن همراه بین‌المللی را پرداخت کنید. یکی از مزیت‌های Xoom آن است که اگر انتقال پول به گیرنده موفقیت‌آمیز نباشد؛ این سیستم تضمین بازگشت پول را ارائه می‌دهد. سیستم پشتیبانی Xoom به‌صورت بیست‌وچهار ساعته و هفت روز هفته در دسترس است که خود یک نکته مثبت محسوب می‌شود.

Xoom یک سرویس پی‌پال است که امکان انتقال وجه یا حواله الکترونیک را از ایالات متحده و کانادا به ۱۳۱ کشور می‌دهد. این شرکت در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است و در سانفرانسیسکو کالیفرنیا مستقر است. در نوامبر ۲۰۱۵، پی‌پال شرکت Xoom را به ازای هر سهم ۲۵ دلار و جمعا در حدود ۱.۰۹ میلیارد دلار خریداری کرد.
قبل از آن، Xoom یک شرکت تجاری عمومی مستقل بود و توسط شرکت‌هایی مانند Sequoia Capital، SVB Capital و … پشتیبانی می‌شد. این شرکت در درجه اول، خدمات انتقال پول را در درجه اول از یک شخص به شخص دیگر، در بسیاری از کشورهای جهان ارائه می‌دهد. انتقال پول از طریق کامپیوتر یا موبایل و حتی اپلیکیشن در مسیری امن ممکن است. پول ارسالی توسط Xoom وابسته به موقعیت، به‌صورت نقدی و یا واریز به حساب بانکی به گیرنده پرداخت می‌شود.
یکی از مزایای Xoom که می‌تواند برای بسیاری از افراد حائز اهمیت باشد، این است که پشتیبانی Xoom به‌صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته در خدمت کاربران است این بدان معنی است که چه شما نیاز به پیگیری انتقال داشته باشید و یا اینکه در مورد پرداخت خود سوال داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی با تیم پشتیبانی تماس بگیرید. این در حالی است که پشتیبانی پی‌پال به‌خصوص در دوران کرونا اندکی ضعیف‌تر عمل می‌کند.
با توجه به اینکه هر دو سیستم Xoom و پی‌پال به‌عنوان شرکت‌های انتقال پول محسوب می‌شوند، این پرسش مطرح می‌شود که چه تفاوتی با یکدیگر دارند و چه زمانی بایستی از هر کدام استفاده کنیم. یکی از دلایل محبوبیت Xoom روش‌های مختلف انتقال موجود است. در حالی که پی‌پال در همه کشورها در دسترس نیست، از طریق Xoom این محدوده گسترش می‌یابد. از چند طریق می‌توانید از نقل و انتقالات استفاده کنید. بر اساس وب سایت Xoom، سه روش اصلی برای ارسال پول وجود دارد که بستگی به این دارد که از کدام رویکرد استفاده کنید. این امر به فناوری و منابعی که فرستنده و گیرنده به آن‌ها دسترسی دارند، بستگی دارد.
روش سپرده بانکی به شما امکان می دهد از حساب پی‌پال خود برای انتقال وجه به هر حساب بانکی، داخلی و بین‌المللی استفاده کنید. می‌توانید از سیستم انتقال پول Xoom برای انتقال مستقیم وجوه به حساب بانکی گیرنده استفاده کنید، مشروط بر اینکه اطلاعات لازم در مورد اعتبار بانکی وی را داشته باشید. این شرکت برای محافظت از اطلاعات مالی از اقدامات امنیتی متعددی استفاده می‌کند.
در روش وجه نقد برای انتقال مانند روش‌های انتقال پول نقد گذشته کار می‌کند و وجوه را به محل گیرنده می‌فرستد. گیرنده به بانک، اتحادیه اعتباری یا مکان دیگری می‌رود، سپس هویت خود را ثابت کرده و وجوه را دریافت می‌کند. به همان شیوه سپرده بانکی، باید اطلاعاتی راجع به گیرنده، از جمله محل تحویل را ارائه دهید. از آنجا که این نوع انتقال با جابه‌جایی پول همراه است، زمان بیشتری نسبت به رویکردهای کاملاً دیجیتالی می‌طلبد.
همچنین، می‌توان از طریق وب سایت آنلاین از خدمات پی‌پال که مستقیماً به Xoom متصل است، استفاده کرد. یک برنامه پی‌پال وجود دارد که می‌توانید به روشی مشابه وب سایت از آن استفاده کنید. این برنامه برای همه سیستم عامل‌های اصلی دستگاه‌های تلفن همراه در دسترس است. با استفاده از برنامه پی‌پال، می‌توانید سیستم انتقال پول Xoom را برای هر کسی که این برنامه را دارد، ارسال کنید. از بسیاری جهات، این درست مثل انتقال بانکی است که وجوه از یک حساب به حساب دیگر منتقل می‌شود. هنگامی که وجوه در برنامه نشان داده شد، گیرنده می‌تواند آن‌ها را به یک حساب بانکی منتقل کند یا از طریق حساب پی‌پال خود از پول استفاده کند. برای تکمیل مراحل کار باید یک حساب پی‌پال داشته باشید. برای واجد شرایط بودن جهت انتقال بانکی، به مدارک هویت و اطلاعات بانکی خود نیاز دارید. برای کسانی که پول دریافت می‌کنند، همان استانداردها اعمال می شود. تا زمانی که مکانی در نزدیکی شما و نزدیک گیرنده در دسترس باشد، خدمات حضوری کاملاً مناسب هستند.
روند کار کاملاً ساده است به‌شرطی که منطقه شما بتواند از انتقال پول Xoom استفاده کند، شما به سادگی یک حساب آنلاین ایجاد می‌کنید. ممکن است دو روز طول بکشد تا مراحل تأیید و کامل شود. اگر از روش‌های حضوری استفاده می‌کنید، باید هویت خود را اثبات کنید.
برای انتقال پول Xoom و نحوه استفاده از روش‌های پرداخت متفاوت شما دارای مدت زمانی متفاوت هستید. به‌عنوان مثال اگر از سپرده بانکی استفاده می‌کنید، بین دو الی سه روز کاری زمان نیاز است. این درحالی است که پیش از ساعت ۴ بعد از ظهر ارسال صورت گیرد. همچنین برای استفاده از برنامه نیز مدت زمانی که صرف می‌شود بین دو الی سه روز است. اما در روش وجه نقد، مطابق با زمان حضور گیرنده، بسیار سریع و در لحظه خواهد بود.
هزینه ارسال پول به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌تواند شامل روش پرداخت شما، نوع ارز و اندازه معامله باشد. همچنین این موضوع به کشوری که گیرنده در آن زندگی می کند نیز وابسته است. هنگام بارگیری مجدد یا هزینه معامله پرداخت قبض، صرف نظر از کشوری که در آن هستید، هزینه ۲.۹۹ دلار است. نرخ ارز به گونه‌ای تنظیم شده است که شامل تبدیل ارز باشد، وقتی معامله انجام می‌شود، نرخ بر روی آن تعیین می‌شود که کاملا بستگی به وضعیت بازار بین‌المللی دارد.

ایرانی‌ها جزو کشورهای تحریم شده Xoom!


اگرچه انتقال پول Xoom هزینه استفاده از کارت اعتباری را اضافه نمی‌کند، اما ارائه‌دهنده کارت هنگام استفاده از آن ممکن است هزینه‌ای برای پیش پرداخت نقدی اضافه کند. برای جلوگیری از این امر می‌توانید به جای آن از کارت نقدی خود استفاده کنید.
هنگام بررسی سیستم انتقال پول Xoom باید اشاره کنیم که این یکی از سیستم‌عامل‌های گران قیمت است، زیرا دارای خدمات گسترده‌ای است. همچنین در حالی که Xoom در مکان‌های زیادی کار می‌کند، اما تمامی کشورها دسترسی ندارند. این کشورها شامل لیبی، پاکستان، میانمار، هائیتی، ایران، عراق، کره شمالی و بنگلادش است. در صورتی که تصمیم دارید از این روش پرداخت و انتقال پول استفاده کنید، می توانید از طریق ۲۰پیمنت اقدام نمایید.
شما می‌توانید انتقال خود را به‌صورت آنلاین و از طریق پیام کوتاه ارسال کنید. این سیستم برای آگاهی شما از جریان وجوه و اطمینان از عملکرد آن، به محض دریافت پول به شما اطلاع می‌دهد. اما به خاطر داشته باید که در این روش پرداخت، هیچ سیستم پاداشی وجود ندارد. اگرچه Xoom انگیزه‌های زیادی برای معامله با این شرکت به‌ویژه از نظر دسترسی و کارایی ارائه می‌دهد، اما هیچ سیستم پاداشی ارائه نمی‌کند.
لازم به ذکر است که استفاده از Xoom برای نقل و انتقالات داخلی و بین‌المللی مزایای زیادی دارد. ارسال پول بین حساب‌های بانکی و برای انتقال به خانواده و افرادی که با آن‌ها تجارت دارید، بسیار ساده است. با درج چندین ویژگی امنیتی و رمزگذاری سطح بالا، وجوه و اطلاعات شما در سیستم انتقال پول Xoom در امان هستند. این شرکت به شما امکان می‌دهد تا پرداخت‌های خرد و کلان را به روشی مقرون به‌صرفه ارسال کنید. به‌علاوه، با ضمانت استرداد پول و پی‌پال به‌عنوان یک شرکت معتبر که از منافع آن‌ها پشتیبانی می‌کند، یکی از معتبرترین روش‌های انتقال پول در حال حاضر در بازار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =