معاون اجتماعی و فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز مرحله سوم برنامه ملی کاج یا ارتقای سلامت کارگران جامعه خبر داد.

مرحله سوم برنامه ملی ارتقای سلامت کارگران آغاز شد

به گزارش کارآفرین نیوز، ابراهیم صادقی فر در نشست هم اندیشی دست اندرکاران ستادی و اجرایی و اعضای گروه پروژه ملی کاج که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن ابراز امیدواری از افزایش جمعیت تحت پوشش طرح به تمام بنگاه‌های اقتصادی دارای ۵۰ تا ۵۰۰ کارکن، و همچنین راه اندازی خانه‌های بهداشت کارگری در این دسته از بنگاه‌ها، گسترش قلمرو طرح به بنگاه‌های زیر ۵۰ نفر کارکن را حیاتی و مهم توصیف کرد .

وی افزود:‌ در تفاهمی که با سازمان نظام روانشناسی و مشاوره انجام شده است، توانمندسازی بهبان ها برای ارائه سطحی از خدمات روانشناختی و مشاوره‌ای به کارگران به صورت رایگان در سطح بنگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

صادقی فر، مشارکت طلبی محققین و کارشناسان برای راه اندازی نهضت فراگیر ارتقای مولفه‌های فرهنگی اجتماعی، برای لحاظ کردن موضوع سلامت کارگران در برنامه هفتم توسعه ضروری است.

طبق برنامه ریزی انجام شده، به زودی، تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونت فرهنگی اجتماعی در راستای حفظ و ارتقا سلامتی نیروی کار منعقد خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =