معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: مشکلی از نظر تامین نهاده برای واحدهای دامی وجود ندارد و هم اکنون بنادر کشور با انباشت نهاده روبرو هستند.

انباشت نهاده های دامی در بنادر کشور

به گزارش کارآفرین نیوز؛ مرتضی رضایی در حاشیه افتتاح یک واحد گاوداری شیری واقع در آبیک گفت: نهاده‌ها به اندازه کافی وارد کشور شده است و هر استانی که مشکل حمل و نقل دارد باید هماهنگ کند تا خودروهای باری آنها را به سمت بنادر بفرستیم و نهاده مورد نظر خودشان را تامین کنند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن نهاده  در اختیار اتحادیه‌ها قرار گرفته، در مورد قیمت شیر ادامه داد: خشکسالی امسال بی سابقه بوده و باعث کاهش تولید علوفه شده و در نتیجه، هزینه‌های تولید  شیر را افزایش داده و مقرر شد برای جلوگیری از ضرر و زیان دامداران و نارضایتی‌های پیش آمده یک اصلاح قیمت صورت پذیرد.

رضایی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی تصمیم دارد با روش های حمایتی از مصرف‌کننده حمایت کند، گفت: اعتقاد ما این است که سرکوب قیمت‌ها مخصوصا در حوزه شیر روش مناسبی نیست و به ضرر دامداران و چرخه تولید تمام می‌شود.

پیش از این، اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اعلام کرده بود صرف نظر از نرخ ارز مورد نظر در برنامه ریزی های دولت برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز آتی کشور، آنچه که اهمیت بیشتری دارد تعیین و تزریق منابع ارزی مورد نیاز برای تامین نهاده های دامی کشور در سال ۱۴۰۰ است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =