بر اساس تحقیقات دانشگاه کمبریج، ایران در جایگاه پنجم تولید بیت کوین از نظر شاخص کوین موسوم به «هش ریت» کامپیوترهای متصل به شبکه جهانی بیت‌کوین قرار دارد و چین، آمریکا، قزاقستان و روسیه هم در جایگاه‌های یک تا چهار قرار دارند.

دانشگاه کمبریج: ایران پنجمین تولیدکننده‌ بیت‌کوین جهان است

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، تحقیقات اخیر دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد که قدرت تولید بیت کوین چین در جهان بسیار افت کرده و حتی از افت اخیری که تحت نفوذ مسئولان این کشور در استخراج بیت کوین صورت گرفت، پایین‌تر آمده است.

بر اساس آمارهای دانشگاه کمبریج، سهم این کشور از قدرت کامپیوترهای وصل شده به شبکه جهانی بیت کوین موسوم به «هش ریت» در ماه آوریل به ۴۶ درصد کاهش یافته این در حالی است که این رقم در سپتامبر (مرداد) ۲۰۱۹ به میزان ۷۵.۵ درصد بود.

در همین مدت زمانی، سهم آمریکا از قدرت کامپیوترهای وصل شده به شبکه جهانی از ۴ درصد به ۱۶ درصد افزایش یافته است و به دومین کشور تولید کننده بیت کوین تبدیل شده است. پس از این‌ها قزافستان با سهم ۸ درصد قرار دارد و روسیه و ایران هم از تولیدکنندگان عمده بیت کوین هستند و در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، کاهش میزان استخراج بیت کوین در چین پس از آن صورت گرفت که مقامات چینی استخراج این رمز ارز را خطر جدی بر منابع مالی این کشور عنوان کردند.

ماه گذشته، «بین ماین» بزرگترین ماشین استخراج رمز ارز چین پس از محدودیتی که چین در زمینه استخراج رمز ارز داشت، با مشکل جدی مواجه شد و اعلام کرد به دنبال عرضه در آمریکا، روسیه و قزاقستان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =