دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت که قانون این مناطق در آستانه اصلاح است به نحوی که در قانون جدید بخش خصوصی پررنگ دیده شده و نقش کلیدی به آن ها داده می‌‏شود تا آن ها در این حوزه نقش اساسی ایفا کنند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد: موانع سرمایه‌گذاری رفع می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، حمیدرضا مومنی گفت: یکسری قوانین و مقررات وضع شده بر خلاف مناطق آزاد است که باید با اصلاح آن شرایطی ایجاد شود تا بخش خصوصی با فراغ بال بتواند کار خود را در این مناطق پیش ببرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: قانون مناطق آزاد در برنامه هفتم توسعه مشمول یکسری اصلاحات می ‎شوند که فعالان اقتصای می‎ توانند نقطه نظرات خود را پیرامون آن مطرح کنند.

وی اظهار کرد: اعمال اصلاحات در مناطق آزاد یک فرصت برای فعالان اقتصادی است تا بتوانند با دیدگاه‌‎های خود نقش و جایگاه مناطق آزاد را ارتقا بخشند.

مومنی افزود: اعمال اصلاحات در برنامه هفتم توسعه می‎ تواند نقاط موجود در مناطق آزاد را پوشش و بازدهی و کارایی آن ها را افزایش دهد.

تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر

وی در خصوص منطقه آزاد صنعتی بوشهر گفت: برای این منطقه از لحاظ زیرساخت‌ها مشکلی وجود ندارد و باید در حوزه نرم‌افزاری نیز اساسنامه منطقه آزاد بوشهر به تصویب برسد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی یادآور شد: پیش بینی شده با توجه به وجود زیرساخت‎‌ها، منطقه آزاد بوشهر بتواند نسبت به سایر مناطق آزاد جدید فعالیت‏ خود را زودتر آغاز کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =