رئیس اتاق اصناف تهران گفت: تمامی اصناف استان به جز مشاغل گروه یک، از ۲۹ تیر تا سوم مردادماه تعطیل بوده و با متخلفان برخورد می شود.

تعطیلی همه اصناف به جز گروه یک / برخورد با متخلفان

قاسم نوده فراهانی در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز در خصوص تعطیلی اصناف استان تهران در پی شدت یافتن شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: برابر تصمیمات نشست مشترک قرارگاه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد که به ریاست وزیر کشور و فرمانده قرارگاه برگزار شد، قرار است تمامی اصناف استان تهران بجز مشاغل گروه یک از ۲۹ تیر تا ۳ مرداد تعطیل باشند.

وی افزود: بر این اساس، رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها به صورت پذیرایی در فضای بسته، تالارهای پذیرایی، سالن های سینما و تئاتر، پاساژها و بازارهای سربسته (به استثنای پاساژهای تخصصی نظیر لاستیک، قطعات یدکی، آهن‌آلات، کامپیوتر، پوشاک، کیف، کفش و موبایل)، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی، شهربازی و باغ وحش ها و نمایشگاه های عمومی و تخصصی طی این ۶ روز تعطیل هستند و فعالیت آنان ممنوع است.

رئیس اتاق اصناف تهران تاکید کرد: تمامی اصناف مذکور موظف به اجرای این دستورالعمل بوده و ممانعت از تعطیلی صنف، به مثابه نقض قوانین و مقررات است.

وی یادآور شد: طی ۶ روز تعطیلی پیش رو، گروه های بازرسی اتاق اصناف تهران فعال هستند و با همراهی گروه های بازرسی ستاد ملی کرونا در سطح شهر حضور دارند و با فعالیت اصناف مذکور برخورد می کنند؛ اگر صاحب صنف به اخطار بازرسان توجه نکند، واحد مربوطه پلمب می شود.

دیروز  ۲۸ تیرماه، علی ربیعی سخنگوی دولت اعلام کرد: بنا بر پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس‌جمهور تمامی ادارات استان های تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است. بنابراین مصوبه تردد از این استان ها ممنوع بوده و در صورت رعایت نکردن علاوه بر جریمه، خودروها نیز از مسیرها بازگردانده خواهند شد. موضوع استمرار ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی بر اساس طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها ادامه داشته و بر اساس وضعیت شهرها اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =