شرکت مدیریت منابع آب ایران در گزارشی اعلام کرد که حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری مهرماه ۹۹ تا ۲۵ تیرماه امسال با کاهش ۲۹ درصدی همراه بوده است.

پرشدگی سدهای کشور ۴۹ درصد است

به گزارش کارآفرین نیوز، گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران حاکی است از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه ۹۹) تا ۲۵ تیرماه حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور به رقم۲۴ میلیارد و ۹۵ میلیون متر مکعب رسید در حالیکه حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در سال آبی قبل(مهرماه ۹۸ تا آخر شهریور ۹۹) ۳۵ میلیارد و ۱۸ میلیون متر مکعب بوده که از کاهش ۲۹ درصدی برخوردار شده است.

کل ورودی آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه ۹۹) تا ۲۵ تیرماه نیز به عدد ۲۷ میلیارد و ۵۶ میلیون متر مکعب رسیده است.

همچنین وضعیت ورودی آب به مخازن سدهای کشور در سال آبی پارسال( ابتدای مهرماه ۹۸ تا آخر شهریور ۹۹) ۵۲ میلیارد و ۳۰میلیون متر مکعب بود که کاهش ۴۷ درصدی را نشان می دهد.

میزان خروجی آب از سدها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۵ تیرماه به رقم ۲۹ میلیاردو ۷۴ میلیون متر مکعب رسید و این درحالی است که سال آبی گذشته این رقم ۴۵میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب بوده که ۳۵ درصد کاهش یافته است.

درحال حاضر درصد پرشدگی سدهای کشور ۴۹ درصد و ظرفیت کلی سدها ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب است.

براساس گزارش مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی، میزان بارش‌ها در مقایسه با دوره بلندمدت با کاهش ۴۰.۷ درصدی همراه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =